fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – czyli jak zrobić dobre pierwsze wrażenie

3.7/5 - (26 votes)

Krótki, lecz treściwy poradnik jak zrobić dobre pierwsze wrażenie. Nie ma co udawać, od tego może wiele zależeć – na przykład Twoja przyszłość.

Postawa

Jeżeli ktoś nie wierzy w to, że od tego jakie zrobi pierwsze wrażenie może się cokolwiek zmienić – to jest w wielkim błędzie. Już sama postawa człowieka zdradza o nim więcej, niż by chciał. Facet, który jest zgarbiony i poruszający się wolnym krokiem będzie postrzegany jako zdecydowanie mniej atrakcyjny, niż taki z wyprostowanymi plecami, idący zdecydowanym, pewnym krokiem.
Ręce także zdradzają, więc należy kontrolować to, co się nimi robi. Wyginanie palców, czy chowanie rąk do tyłu może być odebrane jako brak pewności siebie.

Wyraz twarzy

Podczas rozmowy z drugim człowiekiem w pierwszej kolejności zazwyczaj zwracamy uwagę na oczy oraz usta. W oczach widać strach, nienawiść lub sympatię do drugiego człowieka – dlatego myśl dobrze o ludziach.
Z kolei uśmiech rodzi uśmiech – to potwierdzone przez amerykańskich naukowców z Jamajki. Dlatego zarażaj ludzi uśmiechem i pozytywną energią, a w większości przypadków otrzymasz od nich to samo. Ale uważaj, sztuczny uśmiech jest widać bardziej, niż Ci się wydaje.

Stylizacja

Chociaż nie szata zdobi człowieka, to szata zdobi króla. W zupełności zgadzam się z tym, że nie wolno oceniać ludzi po wyglądzie, tak samo jak nie wolno ulegać stereotypom. Nie mogę jednak przejść obojętnie od faktu, że podczas oceniania ludzi podświadomie bierzemy pod uwagę ich wygląd. Facet, który dostosuje swój ubiór do okazji ma znacznie większe szanse, że sytuacja zakończy się dla niego pozytywnie. Przykładów jest mnóstwo, ale bardzo dokładnie to obrazuje sytuacja np. na rozmowie o prace, albo randce.
Zdecydowanie poważniejszym kandydatem na stanowisko będzie wydawał się mężczyzna w dobrze skrojonym garniturze, niż taki ubrany w jeansny i koszulę. Z kolei na randce zbyt luźno ubrany facet będzie odebrany jako dziecinny i pewnie będzie miał mniejsze szanse – no chyba, że to randka na rowerach.
Rzeczy przede wszystkim powinny być czyste i wyprasowane. Pogięta koszula jest conajmniej nieestetyczna, tak jak plama na spodniach. Znaczenie ma także umiejętne dobranie rzeczy, nie popełnianie podstawowych błędów modowych oraz dobre dobieranie krojów i rozmiarów do sylwetki. To już trochę wyższy poziom wtajemniczenia, ale dzięki np. dobrze dobranym spodniom, koszulce w vneck możemy zatuszować kilka zębnych kilogramów lub podkreślić ładny kształt sylwetki.

Detale

Szczególnie kobiety zwracają uwagę na detale, więc warto o nie zadbać. Jednym z najmocniejszych detali jest zapach. Jak zresztą wszystko może działać na naszą niekorzyść. O gustach się nie dyskutuje, więc o barwach zapachowych nie będę pisał, jednak zawsze należy zwrócić uwagę na ilość. W przypadku gdy użyjesz perfum za mało nic się nie stanie, ale jeżeli zalejesz się połową opakowania to Twojego rozmówcę może conajmniej rozboleć głowa. Problem pojawia się szczególnie w przypadku tych mocnych i ciężkich zapachów, dlatego uważajcie z tym.
Mówi się, że buty są naszą wizytówką, ale nie musi na nich być danych kontaktowych, wystarczy, żeby były one czyste. Tak samo jak dłonie i paznokcie, które nazbyt często wydają się brudne. Szczególnie osoby, które mają zawód eksponujący dłonie – np. jubiler, bankier, ale także kurier powinny zwrócić na to uwagę.

Typową wizytówką stał się jednak według mnie telefon. Wymieniając się danymi kontaktowymi z drugą osobą wyciągamy z kieszeni smartfony i podajemy numerami, adresy e-mail, lub wysyłamy gotowe kontakty. To przecież są dane, które umieszczamy na wizytówkach – z tym że teraz są one w formie elektronicznej. Można wiec powiedzieć, że telefon pełni rolę współczesnego wizytownika.
Jako że znam się na temacie dbania o dobry wizerunek zostałem poproszony o sprawdzenie modelu smartfona – a dokładniej Alcatela Shine Lite i przyjrzenie się, czy pasuje na nowoczesny wizytownik dla współczesnego faceta (i nie tylko).

dobry smartfon tani alcatel
telefon twoja wizytowka

Telefon to model ze średniej półki cenowej, za to wykonany jest taki sposób, jak premium. Jestem wzrokowcem, jak chyba większość ludzi i wolę korzystać z takich urządzeń, które oprócz funkcjonalności dodatkowo świetnie wyglądają. To tak jak z samochodami – oba mogą jechać w tej samej prędkości, ale w limuzynie jest wygodniej.
Telefon wykonany został z metalu i szkła. Zarówno przód, jak i tył pokrywa czarne i eleganckie szkło. Boki smartfona są metalowe, przez co przyjemnie chłodne wpływając pozytywnie na odczucia biorąc telefon w dłoń. Krawędzie, które są dość „ostre” w połączeniu z mało zaokrąglonym kształtem dodaje modelowi dynamiki i charakteru. Na tyle tego smartfona jest czytnik linii papilarnych umieszczony intuicyjnie w miejscu, w którym podtrzymuję telefon wskazującym placem. Elegancki jak zegarek, a jednak dynamiczny jak szybkie auto model Alcatela Shine Lite, to zdecydowanie jeden z najlepiej wyglądających telefonów.

alcatel shine black
Alcatel shine recenzja smartfoon
selfie alcatel shine

Zachowanie

Pozostaje jeszcze kwestia kultury osobistej i znajomości chociażby podstawowych zasad savoir vivre. Szczególnie w nowym towarzystwie należy uważać na słownictwo, chociaż mi również potrafi czasami się coś wymknąć, to przestrzegam Was, aby nie używać wulgaryzmów jako przecinków w swojej wypowiedzi. Stare zasady takie jak otwieranie drzwi kobiecie, nigdy nie przestaną obowiązywać.

Podsumowując

Na to jak postrzegają nas inni ludzie wpływa ma kilka różnych czynników. Dbając zarówno o pogodny wyraz twarzy, atrakcyjną sylwetkę, ale także o wygląd zewnętrzny jesteśmy w stanie delikatnie przesunąć szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Pamiętając również o detalach zostaniemy zapamiętani, jako w naszym najlepszym wydaniu – a pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!