fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Brodacz to już nie brudas

W ostatnim czasie w mediach sporo mówi się o tzw. mężczyznach „drwaloseksulanych”. 

„Co sądzisz o coraz bardziej widocznym i szerzonym trendzie tak zwanego „mężczyzny drwala ” , w kraciastej koszuli, z zarostem . Jest to wart uwagi trend ? Czy a propos zarostu jest coś co pozwala zagęścić zarost ? Jest na to jakiś sposób? Niektórzy mają z tym problem nie tylko odnośnie tego trendu ale na co dzień. Jesteś zainteresowany podjęciem takiego tematu ?” – oczywiście, że jestem!

W odpowiedzi na maila jednego z moich czytelników przygotowałem ten wpis. Wybaczcie, jeżeli nagłówek jest zbyt dosadny.
Motyw męskiego zarostu od jakiegoś czasu jest jednym z gorętszych tematów zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w internecie. Nie zawsze jednak tak było, nie trzeba daleko cofać się w czasie. Przez długi czas mężczyzna posiadający brodę utożsamiany był z niedbalstwem, a tolerowany był wyłącznie u wybranych jednostek – tu pojawia się nasz drwal.
Kanony męstwa co jakiś czas się zmieniają. Obecnie trwa sezon na drwala, gdzie pokaźna broda jest chlubą faceta.

Brody-Brunello-Cucinelli

Polub i bądź na bieżąco:

Mój stosunek do tego typu zarostu jest bardzo neutralny. Przede wszystkim mężczyźni, którzy chcą zdecydować się na brodę muszą wiedzieć, że to spore wyzwanie. Wydaje się, że wystarczy po prostu przestać się golić – nic bardziej mylnego. Sam proces „hodowania” jest zalążkiem góry lodowej. Broda wymaga wiele uwagi. Aby zarost był szlachetny, wymaga ciągłej i starannej pielęgnacji. Polecam tutaj Łukasza Kielbana, autora bloga Czas Gentlemanów. Jest to najlepsze miejsce, jeżeli szukacie odpowiednich kosmetyków oraz porad w kwestii zapuszczania i higieny brody. Sam nie jestem posiadaczem długiego owłosienia na twarzy, więc nie potrafię wyczerpująco powiedzieć Wam, które produkty są dobre. Jestem jednak pewny, że przyda Wam się kosmetyk do zmiękczania zarostu.

Pamiętajcie jednak, że wszystko trzeba robić z umiarem i głową. Chociaż Hagrid to świetny gość, mógłby się trochę „ogarnąć” :)352094.1
Osobiście jestem zwolennikiem, krótkiego, uporządkowanego zarostu. Noszę taki od wielu lat, do dbania o niego używam trymerów, oraz balsamów. Optymalna długość wg. mnie, to około 0.5 -1 cm.

broda-zarost

 

 

Jeżeli wpis Ci się podobał, kliknij

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!