fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Zielone włosy – nowy trend?

zielone wlosy jak zrobic meska fryzura
3.9/5 - (38 votes)

Nowy trend prosto z Irlandii – czy ma szanse aby trafić do Polski?

Pofarbowałem włosy na zielono!

Koloryzacja włosów to ostatnio coraz bardziej popularny temat wśród mężczyzn. Kobiety farbują włosy niemal od zawsze, jednak panowie niekoniecznie – ewentualnie by zakryć powoli pojawiającą się siwiznę. Jakby na przekór temu pojawił się trend na siwe włosy u facetów, a kwestia zmiany kolorów włosów zaczęła powoli stawać się hitem sezonu. Jak wiecie sam także nie mogłem się oprzeć modzie na siwy i pofarbowałem swoje włosy, jednak po powrocie do naturalnego koloru zarzekałem się, że już nigdy nie pofarbuję włosów. Znalazłem jednak sposób na to, by zaszaleć z kolorem – jednodniowe farby w sprayu. Dzięki temu rozwiązaniu mogę wrzucić na swoja fryzurę dowolny kolor bez obaw, że zniszczę włosy, lub że efekt końcowy mi się nie spodoba i będę musiał zgolić się na zero.

meska fryzura zielone wlosy jak zrobic
jak sie przygotowac do dnia sw patryka w polsce

Wszystko to dla Patryka…

A dokładniej świętego Patryka, którego dzień obchodzimy 17 marca. Jest to Irlandzkie narodowe święto podczas którego Irlandczycy mają dzień wolny od pracy, chociaż tak na prawdę św. Patryk miał na imię Maewyn i urodził się w Walii. Celebrowane jest na całym globie i nazywane jest najbardziej przyjacielskim dniem na świecie. Z resztą to właśnie poza granicami Irlandii – bo w Bostonie – odbyła się pierwsza parada imienia św. Patryka.

Irlandczycy znani są głównie z tego, że są rudzi (10% Irlandczyków jest rudzielcami!) i są niesamowicie przyjacielskim, uśmiechniętym narodem. Dobrze pamiętam sytuację, gdy mieszkałem jeszcze w Poznaniu i odbywało się wtedy u nas Euro – całe miasto „zarażone” było szerokim uśmiechem, zielonym kolorem i Irlandzkimi przyśpiewkami. Wynik meczu był dla nich nieważny, to było coś niesamowitego.
Podczas świętowania tego dnia nie może zabraknąć także jednego z największych symboli Irlandii – czyli Guinnessa. Tego dnia jego spożycie wzrasta trzykrotnie i wraz z moimi bliskimi przyczyniliśmy się do tego wyniku :)

Tak obchodzony jest dzień św. Patryka

Cały świat uśmiecha się do siebie! Ten dzień jest po prostu niesamowity – tak jak ludzie, którzy przebrani i pomalowani paradują na ulicach największych miast.

Źródło: PKiN; Paweł Jagiełło / Facebook: Pałac Kultury i Nauki
Ilustracja do artykułu Dzień Św. Patryka w Warszawie: PKiN rozbłyśnie na zielono!Źródło: www.theodysseyonline.com/8-things-to-love-about-st-patricks-day

Zielony i Guinness

Jeżeli chcecie przyłączyć się do rozentuzjazmowanego tłumu w dzień św. Patryka musicie się do tego odpowiednio przygotować:


Zachęć znajomych, żeby się przyłączyli


Wypij Guinnessa – albo nawet dwa :)


Ubierz się na zielono


Uśmiechaj się szeroko


Znajdź krasnala – albo sam nim zostań (na końcu tęczy jest skarb!)

babeczki z okazji dnia sw patryka

guiness piwo ptaricks day

piwo guiness patricks irlandia
dzien swietego patryka z przyjaciolmi

#Guinness #SwPatryk #StPatricksDay #DzienSwPatryka

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!