fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Top Knot – Fryzura samuraja, wikinga – Bjorn Lothbrok haircut

top knot men haircut
4.2
59

Jedna z najpopularniejszych męskich fryzur w ostatnim czasie. 

Po wielkim sukcesie serialu Vikings męska fryzura top knot również cieszy się sporą popularnością wśród facetów. Przyczynił się do tego aktor Alexander Ludwig, który świetnie odgrywał rolę Bjorna Żelaznego, syna Ragnara. Fryzura bardzo szybko ponownie zawitała na światowych, ale także i naszych, polskich ulicach. Ponownie, gdyż niegdyś top knot kojarzony był z samurajem, teraz z wikingiem – ale to nadal to samo, proste cięcie.

 

vikings hairstyle

 

Jak ułożyć włosy – top knot?

Jest to fryzura, dla której niestety trzeba zapuścić włosy. Niestety – bo nie jest to łatwy i szybki proces. Ludzkie włosy rosną średnio 0,35 milimetra dziennie co daje 1cm / miesiąc. Aby móc spokojnie nosić taką fryzurę potrzebna nam jest długość powyżej 20 cm grzywki, oraz tył co najmniej 10 cm. Przyjmując, że facet ma średnie włosy (długości 7 cm) czeka go rok ciężkiego zapuszczania! Jeżeli chodzi o boki, to muszą być one bardzo krótkie. Kwestia tego, kto jak bardzo wysoko wytnie boki jest indywidualna i zależy głównie od kształtu głowy. Osobiście zapuszczam całą górę (nie tylko środek).
Co do tyłu głowy, to również można w tym miejscu trochę poeksperymentować i zapuszczać tył w literę V, U, lub w ogóle wyciąć.

[columns ]
[column size=”1/2″]fryzura samuraja, wikinga, top knot[/column]
[column size=”1/2″]top knot back[/column]
[/columns]

Komu pasuje taka fryzura – męski kok ?

Co ciekawe, na taką fryzurę decydują się faceci z różnych światów – nie tylko hipsterzy i drwaloseksulani. Pasuje ona głównie mężczyznom o pociągłej twarzy ( w kształcie litery U, V i trójkąta). Jeżeli chodzi o styl, to męski kok sprawdza się w każdej stylizacji. Świetnie wygląda w towarzystwie brody i flanelowej koszuli, ale i gładko ogolony mężczyzna w garniturze ze związanymi włosami będzie dobrze się prezentował. Poniżej kilka inspiracji:


[columns]
[column size=”1/2″]

Podobał się wpis? [/column]
[column size=”1/2″]

[/column]
[/columns]

Sprawdź wszystkie najmodniejsze fryzury w ostatnim czasie i znajdź coś dla siebie.

najmodniejsze meskei fryzury w tym sezonie

 

 

Po kolei będę pisał o każdej fryzurze, więc aby być na bieżąco:
[columns]
[column size=”1/2″]


Polub mój profil

[/column]
[column size=”1/2″]

Dodaj mnie na snapchacie:
SNAP
[/column]

[/columns]

 
Poradnik:
 

 

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!