fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Męskie fryzury przejściowe – jak przetrwać zapuszczanie włosów

meskie fryzury przejsciowe - zapuszczanie wlosow
4.6/5 - (599 votes)

Faceci w większości przypadków noszą krótkie fryzury. Przychodzi jednak taki moment, gdy decydują się na zapuszczanie włosów, co jest procesem długim i męczącym. Sprawdź jak przetrwać ten trudny okres i zobacz jak wyglądają najciekawsze męskie fryzury przejściowe.

jak przetrwać zapuszczanie włosów?

Stoicki spokój i nadzwyczajna cierpliwość mogą nie wystarczyć, gdy facet próbuje zapuścić włosy. Większość mężczyzn prawdopodobnie przez sporą część swojego życia (albo nawet przez całe!) noszą krótkie fryzury z wygolonymi bokami. Nic dziwnego, są one bowiem najwygodniejsze i najprostsze w utrzymaniu oraz stylizacji. Teksturowanie, czyli nadawanie włosom kształtu zajmuje maksymalnie kilka minut, a do otrzymania zamierzonego efektu wystarczą podstawowe męskie kosmetyki do włosów np. włóknista pasta, czy guma do włosów. Niewątpliwie jest to duży atut, szczególnie dla mężczyzn aktywnych zawodowo i fizycznie. Podczas intensywnego dnia w pracy, czy w trakcie ciężkiego treningu na siłowni, krótkie włosy nie opadają na oczy, a sama fryzura zdecydowanie rzadziej ulega zniekształceniu. Z kolei regularnie podcinane boki dają duży komfort i poczucie świeżości (szczególnie latem) i odejmują kilka centymetrów szerokości głowy, co znacznie wyszczupla i myślę, że nawet odmładza faceta.
Co jednak zrobić, jeśli znudziło się strzyżenie włosów w taki sposób i mamy ochotę zapuścić dłuższe włosy o nosić inne fryzury męskie? Dla wszystkich masochistów przygotowałem krótki filmik z poradami jak przetrwać okres przejściowy?
PS: Nie zapomnijcie dać suba i zostawić łapki w górę :)
męskie fryzury przejściowe

zapuszczanie meskich wlosow fryzury

Zapuszczanie włosów – etap 1

Tak jak już wspomniałem w nakręconym dla Was materiale wideo, do zapuszczania włosów najlepiej jest się wcześniej obrać strategię. Mówiąc o planie, mam na myśli przygotowanie się przez wyhodowanie dłuższej góry. W ten sposób o wiele łagodniej wejdziemy w „fazę żarówki” czyli momentu, w którym boki będą długości około 1-2 centymetrów i za nic nie będą chciały się położyć. Podczas procesu zapuszczania włosów warto zadbać o ogólną kondycję oraz stan włosa. Niezbędny będzie do tego zarówno szampon do włosów dla mężczyzn, który sprawi że włos będzie grubszy i pełniejszy. Przykład mojej fryzury.

meskie fryzury przejsciowe - zapuszczanie wlosow

Zapuszczanie włosów – etap 2

Gdy już nasze górne włosy będą na tyle długie, aby móc z nimi swobodnie działać, pora zacząć zapuszczać boki. Według mnie najlepszym sposobem jest wycieniowanie i stopniowanie boków. Dzięki temu górna część boku zacznie już powoli rosnąć, z kolei wygolona dolna część nadal będzie nadawała fryzurze charakteru i pozwoli jeszcze chwilę pocieszyć się komfortem, jaki daje wygolony bok. Tak obcięte włosy możemy układać zarówno w elegancki zaczes, ale także w poczochrany „bad hair day”. Tutaj przykład mojej fryzury „BHD” i do połowy wygolonego boku.

meskie fryzury przejsciowe - zapuszczanie meskich wlosow

Zapuszczanie włosów – etap 3

Po kilku miesiącach hodowania włosów, boki są już na tyle długie, że nie odstają, jednak nadal zbyt krótkie, aby je zaczesać w tył. Najlepszym rozwiązaniem jest układanie ich przy użyciu pasty lub innego kosmetyku „w dół”. Tak ułożone włosy nie poszerzają głowy i wyglądają moim zdaniem całkiem nieźle – szczególnie jeśli przez cały czas procesu zapuszczania nie przycinaliśmy góry. W moim przypadku nie zapuściłem wcześniej odpowiednio długiej góry, ale znalazłem sposób na okiełznanie rosnących już boków. Tutaj przykładowe zdjęcie mojej fryzury. Do stylizacji tak zwanego bad hair day najlepszym rozwiązaniem wydaje się układanie włosów na puder do włosów. Uniesie on fryzurę i doda jej objętości, co sprawi że fryzura będzie wyglądała na jeszcze bardziej potarganą. Warto także zwrócić uwagę na produkty z solą morską.

meskie dlugie wlosy fryzury przejsciowe

Zapuszczanie włosów – etap 4

Boki są już na tyle długie, aby zaczesać je na płasko w tył. W takim przypadku warto skorzystać z pomad o mocniejszym chwycie, np. ja osobiście polecam Layrite Cement Clay. Propozycja bardzo eleganckich i klasycznych cięć to idealny wybór szczególnie dla facetów, którzy lubią, gdy na głowie panuje ład i porządek. Jak tylko dojdę do tego etapu tutaj pojawi się zdjęcie.

meskie fryzury dlugie wlosy zapuszczanie

Zapuszczanie włosów – etap 5

Na głowie zaczyna się robić bałagan, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Długa wersja „bad hair day” wygląda świetnie. Można także przy użyciu okrągłej szczotki i kosmetyków do włosów dla mężczyzn próbować ułożyć włosy w stylu pompadour. Jak tylko dojdę do tego etapu tutaj pojawi się zdjęcie.

meski zaczes dlugie wlosy fryzura

Zapuszczanie włosów – etap 6

Udało się! Przetrwałeś conajmniej kilka miesięcy i pomimo tego, że już kilkukrotnie chciałeś „ściąć to wszystko w cholerę” wytrzymałeś i osiągnąłeś zupełnie nowy poziom – długie włosy, które w całości da się zaczesać w tył, ułożyć je jak legendarny Corleone. Ta fryzura jest bardzo uniwersalna. Wygląda powalająco zarówno w połączeniu z eleganckim garniturem i krawatem, jak i w towarzystwie „rudeboy-owych” tatuaży i skórzanej ramoneski. Zapuszczone włosy, które układamy w tył nazywamy profesjonalnie slick back. Fryzury męskie tego typu wymagają mocnego utrwalenia.
Jak tylko dojdę do tego etapu tutaj pojawi się zdjęcie.

man bun - meski kok fryzura dlugie wlosy

Zapuszczanie włosów – etap 7

Jeśli poprzednie długości to dla Ciebie nadal za mało, pozostaje man bun, czyli męski kok. Jest on alternatywą dla wszystkich, którym podobają się długie związane włosy, ale niekoniecznie z wygolonymi bokami jak w przypadku top knota. Jak tylko dojdę do tego etapu tutaj pojawi się zdjęcie.


Trzymam za Ciebie kciuki, abyś się nie poddał, bo z własnego doświadczenia wiem, ze momenty kryzysu przy zapuszczaniu włosów występują średnio raz w tygodniu. Włosy rosną średnio 1 centymetr w ciagu miesiąca, ale wynik ten da się podwoić, a nawet potroić! Sekrety przyspieszania porostu włosów zdradzę Wam, gdy na moim kanale na YouTube liczba subskrybentów przekroczy 20 tysięcy. Dlatego nie zwlekaj i już teraz daj suba!

PS: Sporo się napracowałem przy tworzeniu tego wpisu i filmu. Będę wdzięczny za przyznanie gwiazdki pod wpisem, łapkę pod filmikiem, a za każde udostępnienie przybijam piątkę :)

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!