Facebook Instagram YouTube

Męskie fryzury przejściowe – jak przetrwać zapuszczanie włosów

meskie fryzury przejsciowe - zapuszczanie wlosow
Męskie fryzury przejściowe – jak przetrwać zapuszczanie włosów
4.6 (92.99%) 568 votes

Faceci w większości przypadków noszą krótkie fryzury. Przychodzi jednak taki moment, gdy decydują się na zapuszczanie włosów, co jest procesem długim i męczącym. Sprawdź jak przetrwać ten trudny okres i zobacz jak wyglądają najciekawsze męskie fryzury przejściowe.

jak przetrwać zapuszczanie włosów?

Stoicki spokój i nadzwyczajna cierpliwość mogą nie wystarczyć, gdy facet próbuje zapuścić włosy. Większość mężczyzn prawdopodobnie przez sporą część swojego życia (albo nawet przez całe!) noszą krótkie fryzury z wygolonymi bokami. Nic dziwnego, są one bowiem najwygodniejsze i najprostsze w utrzymaniu oraz stylizacji. Teksturowanie, czyli nadawanie włosom kształtu zajmuje maksymalnie kilka minut, a do otrzymania zamierzonego efektu wystarczą podstawowe męskie kosmetyki do włosów np. włóknista pasta, czy guma do włosów. Niewątpliwie jest to duży atut, szczególnie dla mężczyzn aktywnych zawodowo i fizycznie. Podczas intensywnego dnia w pracy, czy w trakcie ciężkiego treningu na siłowni, krótkie włosy nie opadają na oczy, a sama fryzura zdecydowanie rzadziej ulega zniekształceniu. Z kolei regularnie podcinane boki dają duży komfort i poczucie świeżości (szczególnie latem) i odejmują kilka centymetrów szerokości głowy, co znacznie wyszczupla i myślę, że nawet odmładza faceta.
Co jednak zrobić, jeśli znudziło się strzyżenie włosów w taki sposób i mamy ochotę zapuścić dłuższe włosy o nosić inne fryzury męskie? Dla wszystkich masochistów przygotowałem krótki filmik z poradami jak przetrwać okres przejściowy?
PS: Nie zapomnijcie dać suba i zostawić łapki w górę :)
męskie fryzury przejściowe

zapuszczanie meskich wlosow fryzury

Zapuszczanie włosów – etap 1

Tak jak już wspomniałem w nakręconym dla Was materiale wideo, do zapuszczania włosów najlepiej jest się wcześniej obrać strategię. Mówiąc o planie, mam na myśli przygotowanie się przez wyhodowanie dłuższej góry. W ten sposób o wiele łagodniej wejdziemy w „fazę żarówki” czyli momentu, w którym boki będą długości około 1-2 centymetrów i za nic nie będą chciały się położyć. Przykład mojej fryzury.

meskie fryzury przejsciowe - zapuszczanie wlosow

Zapuszczanie włosów – etap 2

Gdy już nasze górne włosy będą na tyle długie, aby móc z nimi swobodnie działać, pora zacząć zapuszczać boki. Według mnie najlepszym sposobem jest wycieniowanie i stopniowanie boków. Dzięki temu górna część boku zacznie już powoli rosnąć, z kolei wygolona dolna część nadal będzie nadawała fryzurze charakteru i pozwoli jeszcze chwilę pocieszyć się komfortem, jaki daje wygolony bok. Tak obcięte włosy możemy układać zarówno w elegancki zaczes, ale także w poczochrany „bad hair day”. Tutaj przykład mojej fryzury „BHD” i do połowy wygolonego boku.

meskie fryzury przejsciowe - zapuszczanie meskich wlosow

Zapuszczanie włosów – etap 3

Po kilku miesiącach hodowania włosów, boki są już na tyle długie, że nie odstają, jednak nadal zbyt krótkie, aby je zaczesać w tył. Najlepszym rozwiązaniem jest układanie ich przy użyciu pasty lub innego kosmetyku „w dół”. Tak ułożone włosy nie poszerzają głowy i wyglądają moim zdaniem całkiem nieźle – szczególnie jeśli przez cały czas procesu zapuszczania nie przycinaliśmy góry. W moim przypadku nie zapuściłem wcześniej odpowiednio długiej góry, ale znalazłem sposób na okiełznanie rosnących już boków. Tutaj przykładowe zdjęcie mojej fryzury.

meskie dlugie wlosy fryzury przejsciowe

Zapuszczanie włosów – etap 4

Boki są już na tyle długie, aby zaczesać je na płasko w tył. Propozycja bardzo eleganckich i klasycznych cięć to idealny wybór szczególnie dla facetów, którzy lubią, gdy na głowie panuje ład i porządek. Jak tylko dojdę do tego etapu tutaj pojawi się zdjęcie.

meskie fryzury dlugie wlosy zapuszczanie

Zapuszczanie włosów – etap 5

Na głowie zaczyna się robić bałagan, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Długa wersja „bad hair day” wygląda świetnie. Można także przy użyciu okrągłej szczotki i mocniejszych kosmetyków do włosów (np. puder + pasta) próbować ułożyć włosy w stylu pompadour. Jak tylko dojdę do tego etapu tutaj pojawi się zdjęcie.

meski zaczes dlugie wlosy fryzura

Zapuszczanie włosów – etap 6

Udało się! Przetrwałeś conajmniej kilka miesięcy i pomimo tego, że już kilkukrotnie chciałeś „ściąć to wszystko w cholerę” wytrzymałeś i osiągnąłeś zupełnie nowy poziom – długie włosy, które w całości da się zaczesać w tył, ułożyć je jak legendarny Corleone. Ta fryzura jest bardzo uniwersalna. Wygląda powalająco zarówno w połączeniu z eleganckim garniturem i krawatem, jak i w towarzystwie „rudeboy-owych” tatuaży i skórzanej ramoneski. Jak tylko dojdę do tego etapu tutaj pojawi się zdjęcie.

man bun - meski kok fryzura dlugie wlosy

Zapuszczanie włosów – etap 7

Jeśli poprzednie długości to dla Ciebie nadal za mało, pozostaje man bun, czyli męski kok. Jest on alternatywą dla wszystkich, którym podobają się długie związane włosy, ale niekoniecznie z wygolonymi bokami jak w przypadku top knota. Jak tylko dojdę do tego etapu tutaj pojawi się zdjęcie.


Trzymam za Ciebie kciuki, abyś się nie poddał, bo z własnego doświadczenia wiem, ze momenty kryzysu przy zapuszczaniu włosów występują średnio raz w tygodniu. Włosy rosną średnio 1 centymetr w ciagu miesiąca, ale wynik ten da się podwoić, a nawet potroić! Sekrety przyspieszania porostu włosów zdradzę Wam, gdy na moim kanale na YouTube liczba subskrybentów przekroczy 20 tysięcy. Dlatego nie zwlekaj i już teraz daj suba!

PS: Sporo się napracowałem przy tworzeniu tego wpisu i filmu. Będę wdzięczny za przyznanie gwiazdki pod wpisem, łapkę pod filmikiem, a za każde udostępnienie przybijam piątkę :)

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!