fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Krótka męska fryzura HIT 2017 + poradnik

3.5/5 - (180 votes)

Poradnik pokazujący w jaki sposób uzyskać jedno z najpopularniejszych krótkich męskich cięć na sezon 2017 oraz wskazówki jak układać włosy do tej fryzury.

Komu będzie pasować taka fryzura?

Jest to jedna z nielicznych propozycji, która moim zdaniem będzie pasowała każdemu. Bez względu na gęstość i kolor włosów ta męska fryzura będzie wyglądała zawsze świetnie. Również osoby z delikatnymi zakolami mogą pokusić się o takie cięcie, ponieważ ułożone do przodu „przejście” pomiędzy bokami i górą fryzury sprytnie zamaskuje cofającą się linię włosów. Poza tym, boki wygolone są dość wysoko i krótko, co znacznie zniweluje rzucające się w oczy zakola.

Długość włosów

Przy okazji niemalże każdej proponowanej przeze mnie fryzury dostaję mnóstwo pytań dotyczących wymaganej minimalnej długości włosów niezbędnej do otrzymania satysfakcjonującego kształtu fryzury. W tym wypadku nie trzeba wiele czekać, aby pozwolić siebie na takie cięcie co dodatkowo sprawia, że będzie się ona cieszyć dużym powodzeniem wśród mężczyzn.
Włosy na górze głowy powinny mieć długość około 8 cm. Zważywszy na to, że większość facetów noszących nawet krótkie fryzury ma długość włosów około 4-5 cm, czas zapuszczania włosów do tej fryzury to maksymalnie dwa miesiące. Oczywiście fryzurę o podobnym kształcie można wykonać już przy krótszych włosach i regularnie odświeżać ją u fryzjera.
Boki są mocno i wysoko podgolone. Stopniowanie zaczyna się około 3 cm ponad uchem, a proponowana długość to od 0.1 do 0.3.

Przykłady

meska fryzura krotka hit 2017
krotka fryzura dla faceta 2017
meska modna fryzura 207

Układanie fryzury

Tak jak sama fryzura tak i jej układanie jest bardzo proste i nie wymaga żadnych fryzjerskich akcesoriów takich jak szczotki itp.
Jedyne co jest niezbędne do uzyskania efektu to suszarka (najlepiej ze zwężającą się nakładką) oraz pasta do włosów. Rekomenduję używanie pasty do włosów, osobiście ją sprawdziłem i mogę Wam polecić jako produkt który z pewnością sprawdzi się do ułożenia włosów w ten sposób.
Sposób układania:
1. Mokre włosy suszyć przy użyciu suszarki, strumieniem ciepłego powietrza. Ważne jest, aby już podczas tej czynności nadawać włosom odpowiedni kształt i układać je „do przodu”.
2. Na wilgotne włosy nałożyć środek pomagający stylizację
3. Nałożyć na włosy pastę do włosóww ilości nasad dwóch palców i równomiernie nałożyć na włosy, zaczynając od tyłu głowy. Całość układać „do przodu”, boki ewentualnie deliaktimie „w dół”

Poradnik układania i wykonania fryzury w salonie fryzjerskim w formie wideo:

ukladanie-wlosow-meska-fryzura-hit-2017

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!