fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

5 trików, które pozwoli Ci oszczędzać na zakupach.

5/5 - (2 votes)

Czyli jak rozsądnie wydawać pieniądze na zakupach i uniknąć rozczarowania.  

1. Wyprzedaże

Pod koniec każdego sezonu marki odzieżowe chcą pozbyć się towaru, który im pozostał i zrobić miejsce na nową kolekcję. Początkowo udzielane rabaty są dużo mniejsze od tych końcowych, zazwyczaj rozpoczynają się od 20% i wzrastają nawet do -80%.

Niestety proporcjonalnie do zwiększających się upustów spada zatowarowanie sklepu i ciężko znaleźć cokolwiek dla siebie. Najbardziej chodliwe rozmiary szybko znikają z półek, więc wybór jest ograniczony. Nie zmienia to jednak faktu, że takie zakupy są dużo korzystniejsze. Przy odrobinie szczęścia i wyższym progu cierpliwości w „polowaniu na perełki” można zakupić towar, nawet za 20% jego regularnej ceny.

Przestrzegam jednak przed nieprzemyślanym kupowaniem. W wyprzedażowym szaleństwie łatwo jest o kupowanie rzeczy, które w ogóle nie są nam potrzebne. Przed wyjściem na zakupy polecam przejrzeć swoją garderobę, sprawdzić listę rzeczy, które facet powinien mieć w swojej szafie i wypić melisę na uspokojenie. My – mężczyźni zazwyczaj źle znosimy zakupy, szczególnie te, które długo trwają. Nie ma jednak wyboru – jeśli chce się zaoszczędzić – trzeba poświęcić na to trochę więcej czasu. Wielu z nas wymięka już w pierwszym sklepie :)

2. Outlety

Towar, który nie zostanie sprzedany na wyprzedaży zazwyczaj ląduje w outletach. Stacjonarnych, lub internetowych sklepach, gdzie nie znajdziecie najnowszej kolekcji, lecz towar z kilku poprzednich – w atrakcyjniejszych cenach. Ceny te wahają się od -30 do -70 procent procent pierwszej kwoty. Wartym zwrócenia uwagi jest zakup jeansów w takich outletach. Nie sądzę, żeby wiele osób rozpoznało, że spodnie są z poprzednich sezonów, czy nawet lat. Dla nas, konsumentów może to oznaczać kolejne zaoszczędzone pieniądze. Polecam Factory Outlet, czyli większe obiekty, w których znajdują się wyłącznie outlety. Możecie je odwiedzić w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

Drugą część tego wpisu i resztę tricków znajdziecie w moim artykule gościnnym na blogu Poradnik Inwestowania – klikając w ten link.

Wpis powstał w wyniku współpracy.

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!