fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

układanie męskich fryzur – #handsome

4.3/5 - (52 votes)
 W tym wpisie, pokażę Wam jak krok po korku układać włosy. Naprzemiennie noszę „bad hair day” – czyli stylizowany nieład, oraz „dapper” czyli elegancki zaczes. Ostatnio podciąłem trochę boki i przerzedziłem górę. Robi się coraz cieplej, a duża ilość włosów już mnie denerwowała.


Kilka propozycji uczesania znajdziecie tu: Męskie fryzury 201
Wielu z Was pyta czym układać, co stosować i jak uzyskać efekt jak po wyjściu z salonu. Dobrze, że interesuje Was układanie męskich fryzur.

Będzie Ci potrzebne kilka rzeczy:
1. Suszarka- ja używam BaByliss PRO – jest porządna, lekka i nie za duża, więc zmieści mi się walizki.
Układanie włosów zaczyna się już podczas suszenia. Dobry model i nakładki znacznie ułatwią nam zadanie i pomogą uzyskać zamierzony efekt.
2. Środki – co jakiś czas testuję różne, jednak od dłuższego czasu pozostaję przy dwóch – Matrix i wosk.
(ewentualnie pasta schwarzkopf) Najważniejsze jest dobranie preparatów adekwatnie do swoich włosów i fryzury.
3. Broda – jak dbać o zarost

Układanie włosów:
I. BAD HAIR DAY- stylizowany nieład:

badhairday

1. Suszenie- ze wszystkich stron, nierównomiernie, chaotycznie – ale ma to swój cel. Gdy już włosy przestają być mokre, a stają się tylko wilgotne – zacznij je układać do przodu. Nie używam grzebienia, ani szczotki. Suche włosy powinny wyglądać już jak zalążek docelowej fryzury. Czas je utrwalić.

bad hair day 2

2. Układanie – Matrix L’OREAL jest w sprayu, co jest jego ogromną zaletą. Środek stosuj etapami, po kolei. Zaczynając od tyłu, podnieś dłonią część włosów i zastosuj spray. Powtarzaj to aż do grzywki. Dzięki temu środek rozprowadziłeś na wszystkie włosy, wiec fryzura będzie o wiele bardziej trwała.

bad

 

kosmetyki d meskich wlosowLINKI: Matrix Design Pulse, mocny spray do stylizacji włosów

Murray’s Super Light, pomada do włosów, średnie utrwalenie

 Polub i bądź na bieżąco:

Układanie męskich fryzur
II. Dapper – elegancki zaczes

ukladanie meskich fryzur

1. Suszenie – zakładając nakładkę susz włosy zaczynając od boków. Duża moc suszarki jest niezbędna do układania takiej fryzury. Teraz używając tej samej wąskiej nakładki zacznij suszyć górę, tak jak byś za pomocą samego powietrza chciał uzyskać docelowy efekt. Nawet jeśli włosy są już suche, a nie są jeszcze wystarczająco „zaczesane” powtarzaj to do uzyskania pożądanego rezultatu.

ukladanie wlosow elegancko

2. Układanie- z woskiem bardzo ostrożnie – chodzi mi o ilość jego nakładania. Rozetrzyj go w dłoniach i wetrzyj we włosy, cały czas układając włosy w tył. Włóż palce w środek fryzury i dalej układaj włosy. To ważne, dzięki temu wszystkie włosy otrzymają trochę kosmetyku.

dapper

 

suszarka do stylizowania wlosow

 

PS: Nie jestem fryzjerem, ten wpis to moje sposoby i odpowiedź na częste pytania odnośnie układania moich włosów. 
 
 
Wszystko, czego używam do pielęgnacji włosów i brody pochodzi z :


Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!