fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Modne fryzury męskie dla nastolatków

fryzury dla nastolatkow
4/5 - (48 votes)

Poradnik o modnych fryzurach męskich dla nastolatków, którzy nie boją się eksperymentować i z ogromną chęcią akceptują nowe trendy. Klasyczne fryzury dla włosów różnej długości. Zobacz najciekawsze fryzury męskie dla młodych facetów i sprawdź jak najlepiej układać włosy!

Najfajniejsze fryzury dla osób młodych – nastolatków

Mnóstwo nastolatków zwraca się do mnie z pytaniem, jakie fryzury są dla nich odpowiednie. Wybór jest duży, ale nie taki oczywisty. Niektóre fryzury z kanonu fryzur klasycznych to doskonała propozycja dla starszych, jak i dla osób młodych. W poniższym poradniku przedstawię propozycje fryzur, które nie tylko nadają się dla nastolatków, ale też są przede wszystkim modne. Pamiętajcie także, że jeśli szukacie najlepszej pomady do włosów, to możecie na mnie liczyć! Piszcie śmiało, jeśli zastanawiacie się jaką pastę, lub pomadę do włosów wybrać. Chętnie Wam pomogę i rozwieję wszystkie wątpliwości :)
Natomiast na moim firmowym blogu streethero czeka na Was mnóstwo nowych artykułów i poradników dotyczących stylizacji włosów. Przygotowaliśmy także specjalną, dedykowaną zakładkę fryzury męskie, gdzie opisane są po kolei wszystkie z możliwych cięć. Każda z fryzur ma także dopasowany zestaw kosmetyków, które rekomendujemy do stylizacji.

Przykłady męskich fryzur dla nastolatków:

Fryzura typu Undercut

Pierwszą fryzurą męską, którą chce Wam przedstawić jest Undercut w wersji z długich włosów zaczesanych do tyłu z wygolonymi bokami. Do tej fryzury potrzebujecie włosy długości minimum 10 cm, żeby grzywa i pozostałe włosy idealnie się zaczesały, „fajnie” pokryły i stworzyły jednolitą warstwę. Druga wersja tej fryzury jest po prostu zaczesana na bok. Możecie ją kojarzyć z Justinem Bieberem, który przez jakiś czas nosił taką fryzurę i była „mega” modna. Dużo chłopaków pytało się jak taką fryzurę zrobić. Nie mogło jej w takim razie tutaj zabraknąć. Jeśli zaś chodzi o kosmetyki potrzebne do ułożenia takiej fryzury, w przypadku fryzury zaczesanej może to być wersja z połyskiem albo matowa. Ja bym wybrał jeden z dwóch kosmetyków od Layrite. Layrite Cement, jeśli chcecie mieć wersję matową z bardzo mocnym holdem. Z kolei Supershine, jeśli lubicie połysk i chcecie, aby fryzura „fajnie” Wam błyszczała. Do wykonania fryzury na bok najlepszym kosmetykiem, który możecie zastosować jest puder do włosów Boost Powder American Crew. Podniesie fryzurę, doda Wam objętości włosów, a włosom surferskiego looku.


Alternatywny wybór kosmetyków:
– pomada z połskiem od Reuzela
– matowa pasta od American Crew

Cięcie w stylu Side Part

Propozycja numer 2 również należy do fryzur z kanonu fryzur klasycznych, jest to Side Part. Jest to fryzura bardziej elegancka, ale moim zdaniem nie wygląda śmiesznie na młodych osobach, więc mogę ją polecić. Wydaje się, że jest trudna do ułożenia, przez to, że jest przedziałek i trzeba coś więcej zrobić. Faktycznie jest trudniejsza niż większość fryzur, które chce Wam dzisiaj zaprezentować i więcej czasu potrzeba do ułożenia, ale w 5 minutach spokojnie „się zamkniecie”. Przedziałek trzeba sobie grzebieniem rozczesać, żeby go utrwalić, z kolei drugą część również przy pomocy grzebienia czy szczotki ładnie zaczesać na jedną ze stron. Jeśli chodzi o kosmetyki, to w sumie wybrałbym te same, co do Undercuta, ale wziąłbym jeszcze wcześniej Reuzela Grooming Tonic, żeby włosy były bardziej podatne. Ta fryzura potrzebuje moim zdaniem trochę więcej holdu, żeby się nie za szybko rozwalała. To jest fryzura elegancka i powinna być dobrze utrwalona. Jeśli chodzi o długość włosów potrzebnych do takiej fryzury, już przy 6 cm możecie sobie taką fryzurę zafundować.

Nowoczesny hairstyle – French Crop

Fryzura numer 3, moim zdaniem najfajniejsza fryzura z włosów krótkich to French Crop. Niezbędna długość do przygotowania tej fryzury to 4 – 5 cm. Plusem takiej fryzury jest to, że zakrywa część czoła, czyli osoby mające problem z tym, że ich czoło jest wyższe, że linia ich włosów zaczyna się trochę wyżej, mogą to sobie zamaskować tą spadającą na czoło grzywką. Jeśli chodzi o ułożenie takiej fryzury, to tutaj nie ma żadnej filozofii. Wybrałbym jakąkolwiek pastę matującą, na przykład American Crew Fiber albo Hair Cream od POMP & CO. To zależy jak bardzo chcecie tą fryzurę utrwalić. Wystarczy, że nałożycie kosmetyk na dłonie, rozsmarujecie i naniesiecie na włosy, wygładzając do przodu. Włosy na środku głowy, jeśli chcecie, możecie trochę unieść i to wszystko.

Fryzura typu Modern Quiff, czyli jeżyk

Na koniec propozycja fryzura męska Quiff, jest to fryzura znana mi z lat 90., czyli włosy bardzo krótko ostrzyżone ewentualnie ustawione w irokeza na żel. Jednak nie o tego Quiffa mi chodzi. Quiff jest to fryzura tak zwana „boki krótko, góra długo”, bardzo proste cięcie ale mi chodzi o wersję typu Modern. Jest to wersja trochę pochodna od French Cropa, ale tak naprawdę jest to French Crop z bardzo długą górą, trochę podkręconą grzywką. Ułożenie tej fryzury jest proste. W zależności od tego, czy chcecie mieć „bardziej elegancką” wersję, to możecie sobie grzywkę podkręcić, górę trochę tak a’ la Pompadour sobie zrobić. Do ułożenia takiego Modern Quiffa będzie potrzebny puder, który doda objętości włosom, uniesie je od nasady i sprawi, że będą one sobie „ładnie stały” przez długi czas. Do wykończenia będzie potrzebna Wam matująca pasta albo POMP & CO., albo American Crew Fiber. Przydatny może okazać się także puder.

Podsumowanie

Na koniec chciałbym tylko powiedzieć o dwóch fryzurach, których totalnie nie możecie nosić, jeśli jesteście młodsi. Pierwsza fryzura to Top Knot. Fryzura na wikinga, samuraja, czy jakkolwiek ją zwał, już dawno wyszła z mody. Była modna przez rok, ludzie nosili ją przez 3 lata, nawet noszą ją do dzisiaj, pytają, czy jeszcze jest modna. Nie, nie jest modna, wygląda źle, szczególnie u osób młodych, bo wyglądają po prostu jak dziewczynki. Druga fryzura, która moim zdaniem również nie wygląda dobrze u osób młodych, jest to pełny zaczes w tył. Czyli boki i góra długa, powiedzmy 8 – 10 cm minimum, zaczesana do tyłu. Wygląda to naprawdę źle. Przykładem jest Kevin sam w domu, który miał taką fryzurę.
Pamiętajcie także o moim drugim blogu dotyczącym męskich fryzur. Znajdziecie go klikając tutaj

Zobacz film
Zobacz na YT
Zobacz film →

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!