fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Jaki masz kształt twarzy?

jaki mam kształt twarzy
4.5/5 - (620 votes)

Dlaczego to takie ważne i do czego jest to właściwie potrzebne ? Przeczytaj wpis i sprawdź jaki masz kształt twarzy.

Męskie fryzury a kształt twarzy

Kształt naszej twarzy powinien w delikatny sposób dawać nam do zrozumienia jak stylizować włosy, czy nawet jakie oprawki okularów powinniśmy nosić.
Przyjęło się, że idealnym kształtem twarzy jest owal i to do niego powinniśmy dążyć wybierając fryzury męskie czy też właśnie oprawki okularów. Wyróżniamy kilka rodzajów kształtu twarzy- owalny, sercowy, trójkątny, kwadratowy. Wszystkie pociągłe twarze będą unikały dodatkowych wydłużeń w postaci fryzur typu pompadour, a raczej będą kierowały się w stronę side-paartów. Z kolei właściciele kwadratowych twarzy będą chcieli złagodzić rysy twarzy. Ale o tym i wiele więcej przeczytacie na moim blogu, tera zajmujmy się kształtem twarzy.

Sprawdź swój kształt twarzy

kasztalt_twarzy

Sprawdzenie kształtu twarzy przyda Ci się przy wyborze odpowiedniej dla siebie fryzury, przy zapuszczaniu zarostu lub brody, a nawet podczas kupowania okularów. Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego, jaki mamy kształt twarzy jest zrobienie sobie zdjęcia. Ważne jest, aby selfie nie było robione z góry, ukosa, z dołu, czy też innych pozycji w których zazwyczaj pozujecie do zdjęcia, ale na wprost. Oczy powinny być dokładnie na przeciwko obiektywu w telefonie. Mój sposób ustalania kształtu to eliminacja pozostałych, niepasujących. Najlepiej przygotuj kartkę oraz długopis.

Jeśli już wiesz jaki masz kształt twarzy oraz jaką fryzurę wybierasz dla siebie – pora zająć się stylizacją włosów. Poradniki o tym jak układać włosy znajdziecie na blogu mojego sklepu streethero.pl.

jak sprawdzic kształt twarzy

Długość i szerokość

Pierwsze na co musisz zwrócić uwagę, to czy Twoja twarz jest dłuższa, czy szersza? Najlepiej zrób to tak jak ja, wyraźnie zaznaczyłem na zdjęciu długość i szerokość twarzy. Ustalenie tego pozwoli Ci przejść do kolejnego kroku i znacznie zawęzi możliwości.
Dłuższa twarz może być: diamentowa, owalna, podłużna, trójkątna, odwrócony trójkąt,
Szersza to zazwyczaj: kwadratowa, okrągła, trójkątna, obrócony trójkąt
W następnym kroku znowu zawęzimy obszar poszukiwania :) Zapisz sobie na kartce jakie możliwe kształty twarzy możesz mieć i przejdźmy dalej.

ustalanie kształtu twarzy

Czoło

Te dwie narysowanie linie mówią już nam bardzo wiele. W pierwszym kroku już odrzuciliście kilka propozycji ze względu na długość i szerokość twarzy. Zacznijmy teraz od linii czoła:
linia prosta – twarz kwadratowa, podłużna, trójkątna
linia wygięta w górę – twarz okrągła, owalna
linia wygięta w dół – twarz diamentowa, odwrócony trójkąt

jaki mam ksztalt twarzy

Co mówią poszczególne kształty szczęki?


– twarz kwadratowa, prostokątna, trójkątna
u – twarz owalna, podłużna, okrągła
v – twarz trójkątna, diamentowa

Wizualizując – moja broda ma kształt litery U.
Ze swojej listy wykreśl nie powtarzające się kształty twarzy.


kształt mojej twarzy


Wydaje mi się, że powinieneś już ustalić kształt swojej twarzy. Na Twojej liście powinien zostać jeden kształt.
Jak było w moim wypadku?
1. Dłuższa – diamentowa, owalna, podłużna, trójkątna, odwrócony trójkąt
2. Linia prosta – twarz kwadratowa, podłużna, trójkątna
3. Szczęka w kształcie litery u –
twarz owalna, podłużna, okrągła

Tak więc w trzech krokach ustaliłem kształt swojej twarzy.

Niebawem w dziale włosy pojawi się wpis o dobieraniu fryzur do kształtu twarzy! :)
Przypominam o możliwości przyznawania gwiazdek przy każdym wpisie!

Zobaczcie także materiał w formie wideo
Zobacz na YT
Zobaczcie także materiał w formie wideo →

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!