fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Piaskowy trencz idealnym okryciem na wiosnę

meskie okulary czarne
4.1/5 - (21 votes)

Trencz od ponad 100 lat wygląda prawie tak samo. Nazwa tego okrycia pochodzi z angielskiego „trench coat”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza płaszcz okopowy, co wskazuje na jego militarne pochodzenie. Podczas I wojny światowej wyprodukowano ponad pół miliona trenczy, które następnie trafiły do oficerów. Ten model zyskał miano legendarnego, dzięki promocji zarówno oficerów, jak i celebrytów z Hollywood. Trencz nosił James Bond, inspektor Clouseau, ale także większość „czarnych charakterów” kina akcji. Najpopularniejszą wersją jest beżowy, czy też piaskowy trencz z paskiem (oczywiście powstają także modele w innych kolorach np. granatowe, czy też czarne). Chociaż ten, który dzisiaj prezentuje paska nie ma, ciekawe jest to, że takiego pasa się nie zapina na klamrę, a związuje. Trencz, oraz jego historia jest dość ciekawa, więc pewnie napiszę kiedyś o tym obszerniejszy artykuł do działu porady.

Casualowy trencz w stylizacji

To okrycie jest jedną z najbardziej wymaganych pozycji w Waszej garderobie, gdyż jest to element „must have” w okresie przejściowym, czyli wiosną i jesienią. Połączyłem go z zielonymi spodniami typu chino, tworząc w ten sposób mocny kontrast. Pod samym trenczem kryje się czarna marynarka, z kolei pod nią piękna i elegancka koszula marki s:HEirt. Pionowe prążki mają właściwość optycznego wyszczuplania i wydłużania, więc polecana jest zarówno dla Panów z brzuszkiem, jak i niskich. Skoro wykończenia i kontrasty trencza są czarne (guziki, obszycie itp.) nie mogłem zdecydować się na dodatki innego koloru, niż czarny. Stąd na moim nadgarstku Victorinox, z założonym „bumperem”, czarne okulary zeroUV, oraz półbuty z nowej kolekcji Skechers.

bezowy plaszcz facet

bezowy trencz dla faceta
bezowy trencz meski

meskie czarne polbuty

meski bezowy plaszcz trencz
meska koszula w paski

meski bezowy trencz stylizacja

moda meska trencz
meski trencz

meskie polbuty skechers

meskie stylizacje wiosna


Rzeczy, które prezentuję pochodzą z:

okulary: zeroUV
trencz: PierOne (podobny)
koszula: s:HEirt (link)
spodnie chino: Tommy Hilfiger (podobne)
zegarek: Victorinox (inn szwajcar)
buty: Skechers

Pamiętaj o tym, że każdy wpis możesz ocenić przyznając mu gwiazdki. Znajdują się one z prawej strony :)

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!