fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Męskie fryzury: Leonardo DiCaprio

fryzury di caprio hair
4.7/5 - (11 votes)

Męskie fryzury Leonardo DiCaprio. Uważany za jednego z najlepszych aktorów na świecie. Pomimo odegrania wspaniałych ról w filmach, które ściągnęły do kin miliony ludzi, dopiero w tym roku w końcu otrzymał tak długo wyczekiwanego oscara. Zobaczmy jak wyglądały fryzury DiCaprio w trakcie trwania jego przeszło dwudziestoletniej kariery. Jeżeli chodzi o włosy Leonardo, to nie da się nie zauważyć, że aktor bardzo często ma dłuższe włosy, a boki głowy mało kiedy są wygolone. Z resztą zobaczcie sami:


Fryzura DiCaprio z filmu Chłopięcy świat (1993)

Nastoletni Leo i czwarty film w jego karierze (źródło). Aktor wciela się w rolę Toby-ego, chłopaka z rozbitej rodziny. W raz z szukającą pracy matką przeprowadza się do kolejnego miasteczka, które daje poczucie, że los w końcu się odwrócił. Szybko jednak okazuje się inaczej, a młody Toby zamierza jak najszybciej uciec z domu.
Fryzura DiCaprio początkowo jest długości ok. 10 cm- góra, 6 cm- tył, oraz 4 cm-boki i ułożona na płasko, z grzywką skierowaną do przodu, zakrywając w ten sposób czoło. Później jednak boki zostają zapuszczone, przy użyciu pomady, wosku lub brylantyny zaczesana w tył, a góra wystylizowana na „potarganą”.

Źródło: Filmweb.pl

chłopięcy świat leonardo di caprio fryzura3

Źródło: Filmweb.pl

chłopięcy świat leonardo di caprio fryzura

Fryzura DiCaprio z filmu Romeo i Julia (1996)

Tym razem aktor gra rolę Romeo w adaptacji dramatu Wiliama Szekspira – Romeo i Julia. Jako, że dzieło należy do lektur szkolnych (a zakładam, że je czytaliście), ominę fabułę i przejdę od razu do tego jak prezentuje się w filmie fryzura DiCaprio. Wszystkie włosy są długie, powyżej 15 cm. Na zdjęciu poniżej bardzo dobrze widać, że włosy były farbowane. Aby uzyskać efekt takiego naturalnego rozjaśnienia „jak od słońca” stosuje się robienie tzw. refleksów. Testowałem jak wygląda takie farbowanie i muszę przyznać, ze efekt jest super. Włosy zyskują dodatkową objętość. Fryzura męska, którą prezentuje tutaj Leo to middle part, czyli fryzura z przedziałkiem.

Źródło: Filmweb.pl

romeo i julia leonardo di caprio 4

Źródło: Filmweb.pl

romeo i julia leonardo do caprio 3

Źródło: Filmweb.pl

roeo i julia fryzura leonardo

Źródło: Filmweb.pl

romeo i julia fryzura leonardo2

refleksy

Fryzura DiCaprio z filmu Titanic (1997)

To zdecydowanie jeden z najpopularniejszych filmów, w których zagrał Leonardo. Wyciskacz kobiecych łez, do dziś podbija serca nastolatek z każdego pokolenia. Kultowa scena na dziobie statku w towarzystwie muzyki Celine Dion zapisała się na zawsze w światowym kinie.
Włosy DiCaprio również są w tym filmie dość długie, sięgające do połowy uszu. W zależności od sceny, ułożone w zaczes, lub zadziornie opadające na jedną stronę twarzy. Zwarzywszy na to, że Leo ma okragłą twarz, jest to dobry sposób na zmniejszenie jej szerokości.

Źródło: Filmweb.pl

titanic leonardo di caprio fryzura3

Źródło: Filmweb.pl

titanic leonardo fryzura2

Źródło: Filmweb.pl

titanic leonardo dicaprio fryzura

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Niebiańska plaża (2000)


Aktor w końcu zmienia fryzurę i robi to dość drastycznie, bo mamy krótkie, około 6 cm długości włosy na górze i trochę krótsze boki. Fryzurę można nazwać „Bad Hair Day”, czyli artystycznym nieładem. Aby uzyskać podobny efekt, potrzebny będzie nam puder do włosów. Dzięki niemu fryzura będzie miała dodatkową objętość i uzyskamy efekt potargania.

Źródło: Filmweb.pl

niebianska plaza leonardo dicaprio fryzura

Źródło: Filmweb.pl

niebianska plaza leonardo dicarpio fryzura 3

Źródło: Filmweb.pl

niebianska plaza leonardo dicaprio fryzura 2

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Gangi Nowego Jorku

Akcja filmu rozgrywa się w XIX wieku, dlatego też fryzury w filmie są stylizowane na zaniedbane. Włosy długie, sięgające do ramion, widocznie tłuste, niechlujne. Niestety wielu mężczyzn, którzy noszą dłuższe włosy zapominają o tym, że należy o nie odpowiednio dbać. Oczywiście rozumiem, że Panowe w tamtych czasach nie przykładali do tego wagi, ale obecnie mamy XXI wiek, a model idealnego mężczyzny w dużej mierze opiera się na higienie. Bez względu na długość włosów należy je odpowiednio pielęgnować. Do tego polecam używanie odżywek do włosów, które dostarczą niezbędnych substancji odżywczych do włosa i sprawią, że będzie on grubszy i zdrowszy.

Źródło: Filmweb.pl

gangi nowego jorku leonardo di caprio fryzura

Źródło: Filmweb.pl

gangi nowego jorku leonardo dicaprio fryzura4

Źródło: Filmweb.pl

gangi nowego jorku leonardo dicaprio fryzura3

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Złap mnie jeśli potrafisz (2002)


Głównym bohaterem tej historii opartej na faktach jest Frank Abagnale Jr. Akcja rozgrywa się w latach 60tych, młody fałszerz podając się za pilotów, lekarzy i profesorów, wyłudził z banków ponad 2,5 mln dolarów. Fryzura „like a boss” czyli mokry zaczes, popularny w tamtych latach. Do ułożenia takiej fryzury bedą potrzebne włosy o długości powyżej 10 cm oraz brylantyna/wosk i dobry grzebień. Wydaje mi się jednak, że fryzura jest dość niewygodna w utrzymaniu. Włosy bez odpowiedniego utrwalenia będą opadać na boki i frustrować właściela.

Źródło: Filmweb.pl

złap mnie jeśli potrafisz leonardo dicaprio fryzura

Źródło: Filmweb.pl

złap mnie jeśli potrafisz leonardo dicaprio fryzura4

Źródło: Filmweb.pl

złap mnie jeśli potrafisz leonardo dicaprio fryzura3

Źródło: Filmweb.pl

złap mnie jeśli potrafisz leonardo dicaprio fryzura2

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Aviator (2005)


Wizjoner Howard Hughes(Leo) zakłada własne linie lotnicze, przyciągając tym samym uwagę właściciela Pan Am oraz rządu.
Na pierwszym zdjęciu bardzo płaski, suchy zaczes na bok. Włosy na górze mają powyżej 13 cm, boki dość krótkie. Tym razem do stylizacji włosów wystarczy lakier do włosów. Drugie ujęcie pokazuje już mokry zaczes na bok z widocznym przedziałkiem z prawej strony. Fryzura nadal pozostaje bardzo płaska.

Źródło: Filmweb.pl

aviator leonardo fryzura

Źródło: Filmweb.pl

aviator leonardo dicaprio fryzura

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Infiltracja (2006)


Film na piątkowy wieczór, kryminał w którym tajny policjant ukrywa się w szeregach grupy przestępczej i toczy śmiertelną rozgrywkę z informatorem mafii, który w pracuje bostońskiej jednostce dochodzeniowej.
Po sześciu latach w końcu pojawia się krótko ostrzyżony DiCaprio. Fryzura klasyczna i bardzo prosta, czyli „boki krótko, reszta trochę dłuższa”. Nadawanie włosom kształtu wystarczy wspomóc pastą, gumą, albo klejem. Tak krótkie włosy nie wymagają silnych kosmetyków, ani nakładania dużej ilości produktów do teksturowania.

Źródło: Filmweb.pl

infiltracja leonardo dicaprio fryzura4

Źródło: Filmweb.pl

infiltracja leonardo dicaprio fryzura2

Źródło: Filmweb.pl

infiltracja leonardo dicaprio fryzura

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Wyspa tajemnic (2010)

Osobiście to chyba jeden z moich ulubionych filmów z DiCaprio. Edward „Teddy” Daniels (Leo) jest detektywem federalnym, który przybywa na wyspę gdzie znajduje się pilnie strzeżony szpital dla osób psychicznie chorych. Chce zbadać jak pacjentka zniknęła z zamkniętej celi. W trakcie śledztwa fakty i poszlaki zaczynają jednak mieszać się z fikcją.
Fryzura DiCaprio to włosy długości 10 cm na górze, z krótkimi bokami. Z prawej strony mocny przedziałek. Takie cięcie jest dobrą fryzurą wyjściową do zapuszczania boków. Dłuższa góra, która jest opuszczona na boki pozwoli zakryć rosnące powoli boki i przetrwać okres zapuszczania.

Źródło: Filmweb.pl

wyspa tajemnic leonardo dicaprio fryzura3

Źródło: Filmweb.pl

wyspa tajemnic leonardo dicaprio fryzura4

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Django (2012)

Szlachetna fryzura DiCaprio, w filmie dżentelmena Calvina Candie, który jest właścicielem plantacji zwanej „Candyland”. Miejsce okryte złą sławą, gdzie czarni niewolnicy szkoleni są do walki między sobą, w której stawką jest ich życie.
Kolejny raz mamy przedziałek, jest on jednak umiejscowiony dużo bardziej z boku. Zarówno włosy na górze jak i po bokach są długie, lśniące i zadbane, zaczesane za uszy.

Źródło: Filmweb.pl

django leonardo dicaprio fryzura4

Źródło: Filmweb.pl

django leonardo dicaprio fryzura2

Źródło: Filmweb.pl

django leonardo dicaprio fryzura

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Wielki Gatsby (2013)

Pomimo setek memów krążących po internecie jeszcze nie obejrzałem tego filmu. Gatsby został wyróżniony Oscarami zarówno za kostiumy jak i scenografię, więc wypadałoby obejrzeć go dla tej oprawy. Znajduje się on na mojej liście „do obejrzenia”, jednak zawsze ostatecznie wybieram inny film.
Jeżeli chodzi o fryzurę, to dla odmiany mamy przedziałek. Na pierwszym zdjęciu wygląda, jakby DiCaprio znowu miał rozjaśnione włosy. Elegancka fryzura gdzie góra długości 10 cm zaczesana jest na bok, a boki długości 5-6 cm ułożone są w dół.

Źródło: Filmweb.pl

THE GREAT GATSBY

Źródło: Filmweb.pl

wielki gatsby leonardo dicaprio fryzura2

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Wilk z Wallstreet (2013)

Dla wielu ten film to najmocniejszy akcent w portfolio DiCaprio. Historia Jordana Belforta, brokera, który bardzo szybko osiąga bardzo wysokie dochody. Mówi się, że pierwszy milion trzeba ukraść, niewątpliwie rozrzutny styl życia Jordana zwraca na siebie uwagę agentów FBI.
Leonardo raz jeszcze prezentuje klasyczny,lekko uniesiony zaczes.

Źródło: Filmweb.pl

THE WOLF OF WALL STREET

Źródło: Filmweb.pl

wilk z wall street leonardo dicaprio fryzura3

Fryzura Leonardo DiCaprio z filmu Zjawa (2015)

Z oczywistego względu nie mogę pominąć tego tytułu. To ten film w końcu przełożył się na Oscara, o którego tak długo walczył Dicaprio.
Jeśli jednak chodzi o włosy, to ciężko to nazwać fryzurą. Długie, brudne swobodnie zwisające włosy można by jednak związać w modnego koka, czyli man bun – lub wyciąć boki a górę spiąć w kitkę w stylu samuraja / wikinga (top knot).

Źródło: Filmweb.pl

zjawa leonardo dicaprio fryzura2

Źródło: Filmweb.pl

zjawa leonardo dicaprio fryzura3

Podsumowanie:
Jak widzicie filmowe fryzury DiCaprio nie różnią się od siebie zbyt mocno. Może być to kwestią tego, że Leonardo najlepiej czuje się w z dłuższymi włosami, lub tego, że postacie które odgrywa mają dużo wspólnych mianowników. Jestem ciekawy Waszego zdania, która fryzura pasuje DiCaprio najbardziej, który film przypadł Wam do gustu najbardziej, oraz tego, czy jesteście zainteresowani takimi „przeglądami fryzur znanych gwiazd”.
Na koniec wrzucę jeszcze moje ulubione zdjęcia Leo.

fryzury loenardo dicaprio


PS: Jeżeli wpis Ci się podobał, udostępnij go! :)

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!