fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

TOP 3 – Najlepsze męskie fryzury na ten sezon

3.5/5 - (55 votes)

Najlepsze męskie fryzury na ten sezon. Gdy wszystko budzi się do życia, wracają też chęci do eksperymentowania z włosami i różnymi fryzurami. Znajdź odpowiednią fryzurę dla siebie.

Fryzury męskie na ten sezon – Krótkie, średnie, czy długie?

Tym razem postanowiłem podzielić ranking najciekawszych moim zdaniem męskich fryzur na ten sezon na trzy kategorie – krótkie, średnie i długie. W ten sposób każdy kto zapuszcza, czy też regularnie odświeża swoje fryzury powinien znaleźć odpowiedź. Oprócz pokazania samych fryzur zdradzę Wam także jakimi kosmetykami do włosów najlepiej układać te konkretne ciecia, aby świetnie wyglądały i trzymały się jak najdłużej.

Wygodna krótka męska fryzura – quiff

Quiff, czyli tak zwany jeżyk to jedna z najpopularniejszych męskich fryzur. Swoją popularność zawdzięcza miedzy innymi dlatego, że jest niesamowicie wygodna i prosta w stylizacji. Nawet jeśli obudzisz się rano i zapomnisz – lub nie będzie Ci się chciało wyczesywać fryzurę męską typu Quiff – włosy wycięte w ten sposób świetnie wyglądają w potarganej wersji. Jak doskonale wiecie, każda fryzura posiada nieskończenie wiele wersji, ale przedstawiam Wam 3 moim zdaniem najciekawsze:

High skinfade quiff
quiff męskie fryzury do szkoly
Mid fade quiff
quiff fryzura meska do szkoly
Disconnected quiff
quiff fryzura meska do szkoly

Jak układać włosy na fryzurę męską typu Quiff?

Do ułożenia takiej fryzury wymagane są włosy długości minimum 7 cm na grzywce i przynajmniej 5 cm na pozostałej części góry głowy. Grzywkę należy podkręcić przy użyciu specjalnej okrągłej szczotki do włosów, która pomoże nadać kształt, uniesie włos i doda objętości. Utrwalenie fryzury może odbyć się za pomocą różnych kosmetyków, w zależności od upodobania. Polecany jednak jest matowy efekt, który moim zdaniem lepiej wygląda w przypadku tej fryzury.
Chcąc uzyskać suche i mocne utrwalenie, rekomenduję puder do włosów
Chcąc uzyskać elastyczny i średni chwyt, polecam matową pomadę od Suavecito
Dla cienkich włosów rekomenduję stosowanie kosmetyków o mniejszym utrwaleniu, aby dodatkowo włosów nie obciążać – np. delikatny i matowy krem od Layrite

Stylowa męska fryzura – undercut

Propozycją dla nieco dłuższych włosów jest męska fryzura typu undercut. Znakiem charakterystycznym są dla tego cięcia wygolone boki oraz tył, oraz zapuszczona dłuższa góra. Co prawda widywane są wersje undercuta z nieco dłuższymi bokami, ale zawsze widoczny jest kontrast pomiędzy górą i bokami. Dwie najpopularniejsze wersje tego ciecia to równa długość włosów (z przodu i z tyłu) oraz wersja w której włosy na przodzie są dłuższe i proporcjonalnie skracają się w kierunku tyłu tworząc w ten sposób wrażenie większej objętości. Potrzebna długość włosów na górze aby móc je wyczesać do tyłu to około 10 centymetrów, aczkolwiek moim zdaniem rekomendowaną długością będzie tutaj przedział pomiędzy 10 a 15 cm.

udercut meska fryzura do szkoly3
udercut meska fryzura do szkoly3

Jak układać włosy na fryzurę typu Undercut?

Tak długie włosy potrzebują nieco większych umiejętności posługiwania się zarówno okrągłej szczotki do włosów jak i samych męskich kosmetyków do włosów. Obowiązkowy tu będzie prestyler, czyli produkt, który pomoże nam układać włosy jeszcze podczas ich suszenia i sprawi, że bedą one zdecydowanie bardziej podatne na stylizacje. Co do samego produktu „głównego” do utrwalenia fryzury, to rekomenduję mocny chwyt. W tym wypadku bardzo dobrze wygląda na włosach nie tylko matowe wykończenie, ale także połysk.
HIT na 2020. Potargana męska fryzura – long messy hair

Choć w tym momencie jest za oknem słonecznie, zaraz pogoda może diametralnie się zmienić i jeszcze zaczniemy nosić czapki. Jak to mówią – w marcu jak w garncu, a kwiecień – plecień. Zapuszczanie włosów jest męczące i wymaga sporej determinacji, ale nagodzi nas to efektem końcowym. Męskie fryzury typu messy idealnie nadają się do noszenia pod czapką – bo same z siebie są potargane i ułożone w nieładzie. Co do długości, to każda długość jest odpowiednia :)
Szczególnie podczas procesu zapuszczania włosów, kiedy to boki włosów nam odstają może przydać się pomada do włosów.
Mężczyźni, którzy mają kręcone, lub falowane włosy będą mieli najlepsze predyspozycje do takich fryzur, szczególnie jeśli włosy są w dodatku grube i gęste. Szczerze mówiąc za namową mojej dziewczyny sam poważnie zastanawiam się, czy po zrobieniu undercuta (który będzie moją następna fryzurą – zobacz wszystkie moje fryzury) nie zacznę zapuszczać do man buna – albo chociaż włosów do ramion.

messy fryzura do szkoly
messy fryzura do szkoly
messy fryzura do szkoly

Fryzury męskie dla każdego

Wybór odpowiedniego cięcia czasami nie jest taki oczywisty i prosty, dlatego przychodzę Wam z pomocą! Jeśli interesują Was męskie fryzury na jesień to także przygotowałem poradnik. Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na mnie zarówno w kwestii wybory samego cięcia jak i najlepszych kosmetyków do włosów – czy do stylizacji, czy też do pielęgnacji. Polecam Wam także odwiedzać mojego firmowego bloga StreetHero, regularnie publikujemy tam recenzje produktów jak i porady dla facetów. Przygotowaliśmy także specjalną zakładkę Fryzury męskie, gdzie każda z fryzur jest osobno opisana wraz, wraz z rekomendowanymi produktami.

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!