fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

6 rzeczy, które musi umieć każdy facet. CZY TY POTRAFISZ?

4.1/5 - (8 votes)

Pokazywałem już Wam jak radzić sobie ze stylizacją zarostu, włosów , oraz jak się ubierać. Jest jednak jeszcze sporo innych rzeczy, które musi umieć każdy facet. Oto sześć najważniejszych z nich.

Jeżeli lubisz materiały w formie wideo, wystarczy, że klikniesz play aby zobaczyć odcinek.


Wiązać krawat

Pierwsze okazje aby nauczyć się wiązania krawata pojawiają się już wtedy, gdy mamy kilkanaście lat. Studniówka, matura czy późniejsza rozmowa o pracę to formalne sytuacje, w których korzystamy z tych eleganckich dodatków. O ile nie zdecydujecie się na połączenie koszuli i muszki, to już wtedy jest do dobra okazja, aby się tego nauczyć. W przyszłości okazji będzie jeszcze więcej, wiec nie pozwól, aby to mama – czy też w przyszłości kobieta / żona wiązała Ci za każdym razem. Znam także przypadki, kiedy faceci w garderobie mają już związane wcześniej krawaty.
To nie jest trudne i warto tego się nauczyć, aby zawsze mieć ładnie związany i na odpowiedniej długości krawat.


Prowadzić samochód

Bez prawka jak bez ręki. Sam zrobiłem prawko mając trochę ponad dwadzieścia lat, ale cały czas czułem potrzebę niezależnego przemieszczania się.
Prowadzenia auta to nie tylko wygoda na co dzień, ale także atut, dzięki któremu stajesz się także atrakcyjniejszy na rynku pracy i umiejętność która sama w sobie otwiera drzwi zawodowe.
Posiadając prawo jazdy możesz także kiedyś uratować komuś życie (np. wioząc do szpitala)

Posiadając prawko myśli się o zakupie auta – a najbardziej podobają się te nowe i wypasione. OK youngtimery maja duszę, ale nie mają kamery cofania i oświetlenia ambient :D
Kupowanie auta za gotówkę to raczej rzadkość, dlatego popularny staje się wynajem – szczególnie prowadząc swoją firmę.
W tym już pomoże Wam CarSmile, który jest partnerem tego wpisu. Oferują oni najem długoterminowy oraz leasing samochodów, których wybór jest naprawdę szeroki – od małych miejskich – po wielkie suvy. Chociaż sam zdecydowałem się na leasing, jest dużo plusów związanych z najmem, chociażby to, że w skład raty wchodzą wszystkie koszta, ubezpieczenie, opony, serwis i assistance a po upływie umowy można wymienić auto na nowsze.
Jeśli więc myślicie o aucie dla siebie, to warto zajrzeć na ich stronę – szczególnie, że wszystko można w prosty sposób załatwić online.


Zobacz auta


Wymienić koło w aucie

Bez względu na to czy masz leasing, wynająłeś, kupiłeś, czy pożyczyłeś furę od dziadka – musisz umieć zmienić koło.
Oczywiście mając assistance możesz wezwać do tego także pomoc drogową, ale zdecydowanie szybciej będzie zrobić to samemu :)


Zrobić drinka

Popisowa potrawa to jedno, ale chyba bardziej stawiam na popisowego drinka. Nie każdy facet odziedziczył zdolność gotowania, ale kazdy jest w stanie wyspecjalizować się w jednym daniu. Natomiast efektowne przygotowanie dobrego drinka może zaowocować na randce, czy też imprezie. Wódka z colą się nie liczy!


Przyznać się do błędu

Legendy o męskiej dumie i honorze znamy już ze starożytności, ale nikt nie jest nieomylny. Czasami szczytem odwagi i klasy jest uderzenie się w pierś i przyznanie do błędu. To bardzo cenna umiejętność zarówno w życiu codziennym, ale przede wszystkim w budowaniu związku.

Wykonywać drobne prace domowe

Dla wielu facetów podłączenie i obsługa ps4 jest łatwiejsza od wstawienia pralki, na której liczba pokręteł i guzików przypomina zaawansowany system R2D2. Umiejetność odczytywania oznaczeń z ubrań metek uchroni Wasze ubrania np. przed skurczeniem się, a sama znajomość programów przyda się w samodzielnym funkcjonowaniu.

Każdy facet powinien także doskonale władać młotkiem, wymieniać żarówki z zamkniętymi oczami, ale do grubszych spraw to osobiście wzywałbym już specjalistę.

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!