Facebook Instagram YouTube

Jak rozmawiać z fryzjerem?

jak rozmawiać z fryzjerem
Jak rozmawiać z fryzjerem?
5 (100%) 7 votes

Ostatnie rozmowy ze znajomymi zainspirowały mnie do napisania tego wpisu.


Jestem pewny, że każdy z nas miał taka sytuację, że nie do końca był zadowolony z usługi fryzjera. 
Pytanie tylko, po której stronie leży wina?

1. Jak tniemy?
To zazwyczaj pierwsze pytanie padające z ust fryzjera. Zanim na nie odpowiesz zastanów się, czy na pewno „tak”. Rozmawiaj, im więcej powiesz, tym mniejsze ryzyko wpadki. W trakcie wymiany zdań dojdziecie wspólnie do kompromisu i ustalicie dokładnie „jak tniemy”.

2. Zdjęcie
Przychodzenie ze zdjęciem jest ok, jeżeli traktujecie to jako inspirację, a nie wyznacznik końcowego efektu. Każdy ma inny rodzaj włosa, inaczej się one układają i potrzeba innych środków. Pokazując zdjęcie z wymarzoną fryzurą nie nastawaj się, że będziesz miał taką samą i że będziesz wyglądał jak osoba na fotografii.

3. Tyle?
Nie bój się mówić „NIE”, sam po sobie wiem, że odruchowo powiedziałem tak, a potem żałowałem.
Jest proste rozwiązanie. Wystarczy „może na początek trochę mniej”? Dzięki temu unikniesz nieporozumienia. Włosy zawsze można dociąć. W drugą stronę gorzej ;) 

4. Ten, ten i tamten. 
Odkąd mieszkam w Poznaniu (już prawie 3 lata) próbowałem usług wielu salonów fryzjerskich, z różnymi skutkami. Miałem jednak swój ulubiony Lafayette, ale co jakiś czas próbowałem czegoś innego. Szczerze mówiąc, to eksperymentowanie nie wychodziło mi na dobre. Polecam trzymać się jednego salonu, a najlepiej jednego fryzjera. Gdy już się bardziej poznacie, za każdym razem będziecie wychodzić z salonu zadowoleni. W Łodzi swoje włosy oddaję w ręce Piotra Michalaka, a w Poznaniu o mój hairstyle dba Daria z Lafayette, który odwiedzam do dziś!

5. Polecam…
Twój hairdresser z pewnością polecał Ci nie raz jakiś środek. To nie naciąganie, to dobra rada. Przecież On/Ona widzi Twoje włosy i lepiej wie który środek Ci pomoże w osiągnięciu określonego efektu. 
Ostatnio polecono mi Stylers:

Jestem zachwycony żelem nadającym „efekt potarganych włosów”
W salonie na hasło Podliński otrzymacie -10% rabatu na kosmetyki. 


Podobne wpisy:
Jak samemu układać włosy
Fryzury 2014

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!