fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Klasyczne fryzury męskie, które zawsze będą modne i pasują każdemu.

męskie fryzury
3.8/5 - (297 votes)

Najlepszy poradnik o zawsze modnych męskich cięć, które będą pasowały każdemu facetowi. Klasyczne fryzury i uniwersalne rozwiązania na Twoje włosy.

Męskie klasyczne fryzury, które zawsze będą modne

Trendy potrafią być zgubne, potrafią najpierw zostać okrzyknięte obciachem i jak bumerang wrócić po jakimś czasie jako nowe trendy. Dla przykładu właśnie tak wyglądają modne fryzury w sezonie 2018, które są dosyć „ciekawe”. Szalone propozycje tych cięć sprawiły, że poczułem potrzebę i obiecałem Wam w filmie o nowych trendach, że na przekór przygotuję materiał o klasycznych i uniwersalnych cięciach.

Przykłady eleganckich i klasycznych męskich cięć pasujących każdemu

Pierwszą kategorią tego poradnika są klasyczne męskie cięcia, które mają lekko barberski charakter. Przedstawione 4 propozycje to klasyczne i najbardziej znane męskie fryzury, które zawsze będą modne i nigdy moim zdaniem nie przeminą. Większość tych propozycji najlepiej wygląda gdy jest układa przy pomocy produktów nadającym włosom połysk, Sprawiając to, że fryzura prezentuje się bardziej elegancko robiąc jeszcze większe wrażenie. Oczywiście nie jest to obowiązkowe, bo część mężczyzn woli gdy ich włosy mają matowe wykończenie co sprawia, że fryzury wyglądają troszkę inaczej.
Pierwotne wersje tych klasycznych męskich fryzur były wielokrotnie odświeżanie i modyfikowane, przez co mamy w tym momencie wiele pochodnych fryzur i podobnym kształcie. Kwestia dyskusyjna pojawia się także w kwestii przycinania boków, ponieważ możemy zdecydować się na jedno z kilku rozwiązań, np. fade, disconnected, part side, czy no line. Więcej na ten temat przeczytacie [pod tym linkiem] jak tylko napiszę artykuł :) Z kolei artykuł o nowoczesnych i uniwersalnych fryzurach pojawi się pod tym linkiem.


Wiem, że uwielbiacie matowe pomady do włosów z mocnym chwytem i do wielu z dzisiejszych fryzur będziecie szukali właśnie takiego produktu. Testowałem wiele i każda z pomad, czy też glinek ma swoje charakterystyczne cechy jak zapach, chwyt, opakowanie czy nawet sposób wyciągania produktu. Osobiście polecam Wam Layrite Cement Clay. Pomada cieszy się dużą popularnością w moim sklepie z barberskimi kosmetykami dla mężczyzn. Pamiętajcie także, że macie tam rabat na hasło: SUBKSRYBUJE

SLICKED BACK – klasyczny zaczes

slicked back klasyczne fryzury

Czyli całość zaczesana w tył. Jest to fryzura którą możemy układać na kilka sposobów – przede wszystkim na płasko i z lekkim uniesieniem. Niezbędna długość do przygotowania fryzury to około 15 cm jeśli chodzi o górę i około 6 cm po bokach, aby móc je swobodnie zaczesać i aby nie odstawały poszerzały niepotrzebnie głowy. Wersja z przyciętymi bokami to tak na prawdę undercut. Fryzura pasuje moim zdaniem każdemu z wyjątkiem osób o okrągłej twarzy.
Aby tak ułożone włosy trzymały się przez cały czas trwania studniówkowej zabawy niezbędne będzie użycie prestyler do włosów na mokre włosy, aby nadać im kształt już podczas suszenia. Przy użyciu szczotki lub grzebienia zaczesywać włosy w tył. Do stylizacji polecam pomadę Reuzel z matowym wykończeniem. Jeśli jednak chcecie dodać fryzurze eleganckiego połysku, to zdecydowanie wodna pomada Layrite nadająca włosom średniego połysku powinna się znaleźć na waszych włosach.Przykłady zaczesanych fryzur w stylu SLICKED BACK:

slicked back hairstyle - zaczes w tyl
slicked back hairstyle fryzura
slicked back hairstyle modna fryzura

KOSMETYKI DO UKŁADANIA:pompadour meska fryzura klasyczna

POMPADOUR

To chyba najbardziej znana męska fryzura klasyczna. Główną cechą charakterystyczną tego cięcia jest „fala”/ odbicie, które tworzą podkręcone włosy na grzywce. Tył fryzury jest nieco lżejszy i krótszy, przez co włosy układają się w trójkątny kształt. Taki rodzaj męskiej fryzury nosił sam Elvis Presly, który przyczynił się do jej popularyzacji. Nic dziwnego więc, że makra American Crew tak chętnie przygarnęła wizerunek króla rock and rolla i umieściła go na swoich opakowaniach.
Do ułożenia takiej fryzury potrzebna będzie długość grzywki conajmniej 10 cm, którą należy pokręcić przy użyciu okrągłej szczotki. Aby uzyskać tak mocne i wysokie odbicie przyda się prestyler, który zwiększy objętość włosów oraz zwiększy podatność włosów na układanie. Dla dodatkowego zwiększenia objętości i uniesienia fryzury można zastosować puder do włosów, co nie zmienia faktu, że do wykończenia fryzury potrzebna będzie pomada. Finisz jak zwykle zależy od osobistych upodobań, ale potrzebny będzie mocny hold.
Pompadour to fryzura męska która pasuje każdemu, chociaż uważałbym przy bardzo podłużnej twarzy aby nie podnosić pompa za wysoko.

pompadour meska fryzura

Przykłady zaczesanych fryzur w stylu POMPADOUR:

fryzura pompadour
Pompadour meska fryzura
pompadour meskie fryzury klasyczne
pompadour

KOSMETYKI DO UKŁADANIA:

side part fryzura meska klasyczna

SIDE PART – męska fryzura z przedziałkiem

side part meska fryzura

Najważniejszym elementem tej fryzury męskiej jest zaakcentowanie odcięcia, czyli wykonanie przedziałka z jednej ze stron. Wybór strony nie ma większego znaczenia, ale polecam wykonać go ze strony o lepszym profilu twarzy. Cięcie najlepiej będzie wyglądać u osób o twarzy innej, niż kwadratowa. Fryzura sama w sobie jest dość płaska, więc ewentualnie osoby o twarzy kwadratowej powinny starać się unieść włosy aby optycznie wydłużyć twarz. Side part oryginalnie powinien być zaczesany na bok, ale jak wszystkie klasyczne fryzury modyfikacje i interpretacje są różne, stąd też wersje zaczesywane lekko w tył. Do układania fryzury jak zwykle przyda się baza w postaci toniku do stylizacji włosów, ale do samego utrwalenia wystarczy nam tym razem tylko jeden kosmetyk. Osobiście jestem w trakcie testowania czerwonej pomady Reuzela i bardzo ją polecam szczególnie do takich fryzur. Oczywiście nie jest to jedyny wybór jeśli chodzi o kosmetyki do stylizacji fryzury side part. Więcej inspiracji znajdziesz na blogu streethero.pl

Zobacz jak układać
Zobacz na YT
Zobacz jak układać →

KOSMETYKI DO UKŁADANIA (do wyboru):

meska fryzura z przedzialkiem side part
side part klasyczna fryzura meska
meskie fryzury dla kazdego
klasyczne meskie fryzury side partundercut hairstyle - meska fryzura klasyczna

UNDERCUT – uniwersalne cięcie pasujące każdemu

Fryzura męska typu undercut może przypominać Wam trochę pompadour lub zaczes z wygolonymi bokami. Największą różnicą pomiędzy pompem a undercutem jest to, że w przypadku undercuta włosy nie są tak mocno postawione do góry, objętość na grzywce nie jest aż tak wielka a cała fryzura jest trochę bardziej płaska. Dwie najpopularniejsze wersje tego ciecia to równa długość włosów (z przodu i z tyłu) oraz wersja w której włosy na przodzie są dłuższe i proporcjonalnie skraca je się w kierunku tyłu tworząc w ten sposób delikatne odbicie z grzywki. Aby móc zrobić sobie taka fryzurę potrzebujemy włosów długości conajmniej 6 cm. Osobiście bardziej podoba mi się matowa (układana na matową pomadę do włosów) wersja tej klasycznej fryzury, którą sam zresztą przez długi czas nosiłem i układałem naprzemiennie przy pomocy pomady do włosów z lekkim połyskiem oraz matowej włóknistej pasty do włosów. Takie cięcie pasuje każdemu, bez względu na kształt twarzy.

undercut fryzura meska

KOSMETYKI DO UKŁADANIA:

undercut meska fryzura
fryzura undercut meska
undercut
undercut zaczesany w tyl fryzura meska

Męskie klasyczne fryzury w praktyce

Zastanawiam się nad tym, aby przygotować nową serię wpisów i filmów na YouTube (przy okazji daj suba!) w której po kolei opisałbym i pokazał jak wykonuję każdą fryzurę na swojej głowie – począwszy od wizyty w salonie fryzjerskim/barbershopie (sprawdź który jest lepszy) po układanie tych cięć samodzielnie w domu – krok po korku tłumacząc co i jak. Dajcie znać co sądzicie o tym pomyśle.

Nie zapomnijcie także przyznać „gwiazdki” jeśli wpis się Wam podobał :)

ZOBACZ PORADNIK W WERSJI WIDEO

Zobacz najnowszy film
Zobacz na YT
Zobacz najnowszy film →

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!