fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Regulacja męskich brwi- tematy tabu

regulacja-meskich-brwi
4.1/5 - (41 votes)

Regulacja brwi u mężczyzn, to od pewnego czasu bardzo kontrowersyjny temat. Do niedawna popularny był pogląd, że wszystkie przejawy dbania o siebie u panów to oznaka zniewieściałości. Powoli udaje się przekonywać mężczyzn, że zadbany facet, to pewny siebie facet, zdobywający jeszcze większe uznanie u płci przeciwnej.

Facet u kosmetyczki

Wizyty u kosmetyczki nie jest zarezerwowana tylko dla kobiet. Coraz częściej panowie podejmują świadomą pielęgnację zarówno samodzielnie, jak i przy pomocy wykwalifikowanych salonów.
Łuk brwiowy reguluje już co piąty mężczyzna na świecie. Czasem usunięcie już kilku zbędnych włosków sprawia, że oczy stają się o wiele bardziej wyraziste, a cała twarz wygląda młodziej i korzystniej. Ważne, aby pamiętać o tym, że brwi męskie depiluje się zupełnie inaczej niż damskie. Podstawą zasadą jest zachowanie umiaru. Nasze łuki brwiowe nie mogą być zbyt cienkie, bo efekt będzie nienaturalny- wręcz karykaturalny i śmieszny. Z kolei krzaczaste, bujne, połączone ze sobą brwi są efektem zaniedbania, dlatego należy z tym walczyć. Monobrew nie wygląda dobrze. Oczywiście, jeżeli mamy wprawę, a nasze brwi nie potrzebują ogromnej metamorfozy, możemy spróbować pozbyć się zbędnych włosków sami. Będzie nam potrzebna dobra pęseta, pewna ręka oraz lustro. Na rynku pojawiły się także specjalne końcówki do golarek, jednak pęseta pozwala nam na uzyskanie precyzyjnego rezultatu. Jednak jeżeli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tym temacie, lepiej oddać się w ręce specjalistki, najlepiej poleconej- która zna się na rzeczy. Zaletą wizyty w salonie będzie też mniejsza bolesność zabiegu. Pierwsza regulacja nada pożądany kształt brwiom, do którego później łatwiej będzie dążyć.

PORADIK dla tych, którzy podejmą się wykonania zabiegu w domu. Pamiętajcie, aby trzymać się jednej, prostej zasady: nie nastawiajcie się na zmianę kształtu Waszych brwi, a jedynie na lekką ich korektę.


regulacja-brwu-u-mezczyzn

Regulacja męskich brwi krok po kroku


ETAP 1.
Na początku warto zacząć od miejsca w którym brwi się łączą i usunąć wszystkie włoski z nasady nosa. Aby ułatwić sobie to zadanie możemy przyłożyć ołówek wzdłuż nosa i wyrwać cały środek. Wielu mężczyzn na tym etapie może zakończyć regulację, jednak Ci bardziej odważni, mogą przejść do etapu 2.

ETAP 2.
Usuń zbędne włoski znajdujące się pod łukiem brwi. Należy zwrócić uwagę na to, żeby brwi nie były zbyt cienkie.

ETAP 3
Ten etap będzie wymagał nożyczek najlepiej do paznokci oraz dużej wprawy, przy regulacji brwi. Skróć wszystkie włoski, które nadmiernie wystają poza obręb brwi na całej ich długości. Należy uważać, żeby nie skrócić ich za bardzo.

Dodatkowe informacje:

• Łuk brwiowy przed depilacją można schłodzić np. kostką lodu, wtedy regulacja będzie zdecydowanie mniej bolesna.
• Po depilacji przetrzyj zaczerwienione miejsca spirytusem salicylowym, aby zdezynfekować skórę oraz posmaruj nawilżającym kremem
• Lepiej wyrwać mniej włosków- niż za dużo
• Nie wyrywaj włosków z górnej granicy brwi

PS: Wpis napisany na prośbę czytelników. Jeśli również masz propozycję na artykuł wypełnij ten formularz

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!