fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Co czyni święta wyjątkowymi?

victorinox - prezent pod choinke 04
5/5 - (7 votes)

Magia świąt nie bierze się znikąd. Nie chodzi mi tylko o kolędy grane o kilka tygodni za wcześnie w radio, które słyszysz podczas jazdy uberem, czy na zakupach w galeriach handlowych. Nie chodzi mi także o świąteczne sweterki i skarpetki, które tak bardzo wszyscy kochamy.

Przygotowania do świąt

Chociaż nie jestem jeszcze tym pokoleniem, które w mojej rodzinie organizuje wigilię zapragnąłem mieć w swoim mieszkaniu choinkę, chociażby niewielką. Zapach świeżo ściętego drzewka to coś niesamowitego, aromat unosi się w całym mieszkaniu i działa na zmysł zapachu. W moim przypadku także dotyku, bo dosyć boleśnie przypomniałem sobie o uczuleniu na te drzewa, ale jak to mówią – worth it :)
Wybraliśmy się więc z moją drugą połową (tą lepszą!) do niewielkiego punktu sprzedaży położonego tuż obok tartaku w poszukiwaniu wymarzonej choinki (wiem, że choinka to ustrojone drzewko, ale nie mogę w tym momencie znaleźć synonimu a nie chcę ciągle powtarzać słowa drzewko – wybaczcie!)
Nasze ambicje początkowo mierzyły bardzo wysoko, bo do ponad dwumetrowego drzewa. Oczami wyobraźni widziałem już tą wielką i piękną, ustrojoną choinkę – jednak ocknąłem się, gdy zorientowaliśmy się, że taki egzemplarz to moglibyśmy postawić co najwyżej na balkonie. Nasze mieszkanie jest dość mocno umeblowane (gdzieś trzeba pomieścić te wszystkie ubrania i buty) i niestety nie pomieściłoby takiego drzewka. Stanęło więc na mniejszym, skromniejszym i w dodatku krzywym!
Nikola wybrała – jak sama się śmieje – takie, którego nikt by nie wybrał i w ten sposób uratowała je :D Przyznacie, że dość specyficzne podejście do metody wybierania świątecznego drzewka…

victorinox - prezent pod choinke08
victorinox - prezent pod choinke05

victorinox - prezent pod choinke04
victorinox - prezent pod choinke06

victorinox - prezent pod choinke 11

Święta, które łączą

Kiedyś myślałem, że święta to głównie zabawa i radość dla najmłodszych członków rodziny. Myślałem, że to dla nich, dla dzieciaków, które to nie mogą doczekać się chwili kiedy w końcu dorwą się do tej góry starannie zapakowanych prezentów i rozpakują – a właściwie rozerwą ozdobny papier na strzępy by jak najszybciej dorwać się do zawartości. Potem – jako student – traktowałem święta jako wspaniałą okazję, aby najeść się na około cztery i pól miesiąca do przodu, a resztę zabrać w słoiki na kolejne cztery. W większości Polskich domów wigilijny, czy świąteczny stół wygląda podobnie, czyli Babcia przygotowała do jedzenia WSZYSTKO i to podwójnie, żeby nie zabrakło i potem wciska (tzn. bardzo skutecznie proponuje) każdemu z domowników.

Teraz gdy jestem odrobinę starszy rozumiem już, że święta to tak na prawdę to wszystko o czym wyżej napisałem. Starsze pokolenie przygotowuje je dla młodszego, aby mogli się nim cieszyć na swój sposób. Trochę czasu mi zajęło zanim zrozumiałem, że święta to przede wszystkim jedna z nielicznych i niepowtarzających się często okazji, aby spotkać się z najbliższymi i spędzić z nimi czas. Żyjemy w czasach w których często zmieniamy miejsca zamieszkania w poszukiwaniu pracy, czy wykształcenia i trudno jest, aby zebrać rodzinę i chociażby zjeść wspólny wielopokoleniowy posiłek.
To właśnie nasi bliscy i starania, które wkładają w przygotowania do tych kilku dni sprawiają, że są one magiczne.

victorinox - prezent pod choinke10
victorinox - prezent pod choinke09

Szwajcarski Mikołaj

Prezenty nie tworzą świąt, ale są jego nieodłącznym elementem, dlatego wspólnie z marką Victorinox chcielibyśmy pomóc Wam w przygotowaniu podarunku dla bliskiej osoby. Chcielibyśmy podzielić się z Wami trzema pięknymi scyzorykami, które idealnie nadają się na prezent dla mężczyzny. Najlepsze prezenty, to te dane od serca, dlatego warto byłoby wygrawerować na nim kilka szczerych słów :) W Warszawie można taki grawer wykonać bezpłatnie przy zakupie takiego scyzoryka, ale spokojnie – zadbamy o szczęśliwców którzy dostaną te kultowe scyzoryki i przygotujemy także grawer.

victorinox - prezent pod choinke 12

victorinox - prezent pod choinke17
victorinox - prezent pod choinke15

Szczere życzenia

Jeżeli chcielibyście wziąć udział w naszej akcji, wystarczy, że w komentarzu pod tym zdjęciem (link) napiszecie kogo obdarujecie scyzorykiem i dlaczego :)
Wyniki ogłoszę w tym wpisie (zostanie on zaktualizowany) dokładnie 20 grudnia, abyśmy mieli czas na wysyłkę i mogli go przekazać bliskiej osobie.

victorinox - prezent pod choinke 03

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!