fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

6 sposobów na szybki hajs – Skąd wziąć kasę będąc młodym?

4/5 - (26 votes)

Każdy ma jakieś wydatki, wiele młodych osób chce finansować mniejsze bądź większe przyjemności. Koncerty, imprezy, czy nawet ciuchy to tylko niektóre z nich. Pytanie tylko, skąd na to wszystko brać pieniądze? Młodzi ludzie często idą do „magicznego źródełka”, czyli rodziców i proszą o tę kasę, ale to niejedyny sposób na szybki hajs. I właśnie w dzisiejszym poradniku chce Wam podpowiedzieć, jak ulepszyć tą metodę oraz wskazać kilka dodatkowych sposobów na „wyczarowanie kasy”.

Jeżeli już dostajecie jakieś kieszonkowe, to możecie na przykład dogadać się z rodzicami, że w zamian za dodatkowe prace domowe typu mycie okien, pranie dywanów albo po prostu za odciążanie ich w obowiązkach domowych, dostaniecie jakąś minimalną podwyżkę tego kieszonkowego. Wielu pewnie uzna, że rodzicom powinno się pomagać za darmo, ale nie oszukujmy się… Jak często myjecie naczynia, czy okna albo wykonujecie inne prace domowe i to z własnej woli.


Zobacz film
Zobacz na YT
Zobacz film →

WYKORZYSTANIE OTOCZENIA – ODPŁATNA POMOC SĄSIEDZKA

Pierwszy pomysł to wykorzystanie otoczenia. Być może Wasza sąsiadka z bloku na przykład ma psa, którego trzeba kilka razy dziennie wyprowadzać na spacer, a ona pracuje albo już jej się nie chce. Może macie sąsiada, który ma duży ogród i fajnie byłoby mu skosić trawnik. Szukajcie możliwości wokół siebie. One są, tylko trzeba się przełamać, pójść i spróbować. Jestem pewien, że nikt nie odbierze Waszej propozycji, jako naciągania. Wręcz przeciwnie, pomyśli, że Wy, jako młoda osoba szukacie możliwości na zarobienie i odciążenie rodziców, co jest moim zdaniem super. Znam to na własnym przykładzie, bo od 15. roku życia sam zarabiałem na swoje przyjemności, roznosząc ulotki i wykonując inne prace.

WYPRZEDAŻ NIEPOTRZEBNYCH RZECZY

Druga propozycja to zorganizowanie wyprzedaży. Na pewno macie w szafie jakieś ubrania, których nie nosicie albo macie jakieś gadżety, gry, w które już nie gracie… Pozbądźcie się wszystkich rzeczy, które są niepotrzebne. To jest najprostszy sposób na zorganizowanie kasy.

ZARABIANIE NA WŁASNEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCIACH

Propozycja numer 3. Skoro jesteście uczniami, to macie możliwość uzyskania stypendium naukowego za dobre wyniki w nauce i dobre sprawowanie. Jeśli jednak stypendium to dla Was zbyt wysoki level, skupcie się na jednej rzeczy. Być może jesteście dobrzy z matematyki, biologii lub chemii, czy z jakiegokolwiek innego przedmiotu. Może ktoś będzie potrzebował korepetycji za drobną opłatą.

W tym artykule znajdziecie też kilka pomysłów na to, jak dorobić i gdzie szukać pracy dodatkowej

PRACA DORYWCZA

Propozycją numer 4 jest znalezienie pracy dorywczej. To, co ja mogę polecić to dwie opcje. Jedna opcja to roznoszenie ulotek. Tak jak już wspomniałem, sam roznosiłem ulotki i była to naprawdę spoko kasa. Tygodniowo zarabiałem około 100 zł, a roznoszenie ulotek zajmowało mi dosłownie kilka godzin dziennie po szkole. Drugą opcją jest bycie hostessą albo hostessem. Tutaj przyda się pomoc kogoś, kto być może już jest w tej branży i Was po prostu wkręci. Ewentualnie możecie szukać jakiejś agencji, czy być może jakiejś pojedynczej firmy, która potrzebuje właśnie takiej osoby do pomocy. Możecie spróbować także pozyskać inną pracę dorobkową. Wystarczy wejść na jakąś platformę z ogłoszeniami lokalnymi typu OLX i spróbować szczęścia, poprzeglądać ogłoszenia, powysyłać swoje CV, czy po prostu podzwonić i spróbować znaleźć dorywczą pracę, na przykład sprzątanie biura.

ZMONETYZOWANIE WŁASNEJ PASJI

Propozycja numer 5 jest moim zdaniem najfajniejszą i najlepszą opcją na podreperowanie nastoletniego budżetu i połączenie przyjemnego z pożytecznym jest zmonetyzowanie własnych pasji i zainteresowań. Być może gracie na jakimś instrumencie, może śpiewacie, potraficie rysować, malować, szyć, dziergać coś na drutach, umiecie robić paznokcie, może umiecie robić dredy, świetnie piszecie. Każdą z tych umiejętności, każdą z tych pasji możecie przełożyć na kasę. Możecie skorzystać z możliwości, jakie stwarzają portale lokalne i ogłosić się, że możecie kogoś pouczyć gry na instrumencie albo, że robicie paznokcie. Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od tego, co potraficie i co Wam dobrze wychodzi.

WYKORZYSTANIE ZASIĘGÓW

Ostatnim 6 sposobem jest wykorzystanie zasięgów. Tutaj warunek jest taki, że musicie mieć grupę na Facebooku albo popularny Instagram, czy popularną stronę na Facebooku lub innej platformie społecznościowej. Konieczna jest też rejestracja w programie afiliacyjnym. Poprzez rejestrację w takich programach możecie sprzedawać produkty w sklepach i otrzymywać z tego prowizję. Jednak tak jak mówię, potrzebny do tego jest spory ruch, aby cokolwiek zarobić.

To było 6 sposobów, jak możecie skołować kasę na własne przyjemności. Cieszę się w sumie, że jesteście zainteresowani takimi tematami, że chcecie odciążyć Waszych rodziców, za co macie ode mnie szacuneczek.

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!