fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

4 rzeczy o kobietach, które powinien znać każdy mężczyzna

4.9/5 - (8 votes)

Czyli podstawowa instrukcja obsługi skomplikowanych kobiet przygotowania z myślą o mniej skomplikowanych mężczyznach.


1.Pociąga je ciało, ale kochają za osobowość

Wielu facetom ciężko zrozumieć, że owszem – wygląd przyciąga pierwsze spojrzenie kobiety, ale to osobowość wiąże ją na dłużej. Chcąc to zrozumieć, odwróćmy sytuację. Spędzasz sobotę z kumplami, czekasz na swoją kolejkę w FIFĘ i właśnie dopijasz trzecie piwo . Na potrzeby tekstu załóżmy, że masz Tindera, lecz przygodne znajomości już Ci się znudziły, więc wyciągasz telefon w poszukiwaniu potencjalnej kandydatki na żonę. 
Przewijasz i widzisz same supermodelki – blondynki, brązowe, rude, z dziubkiem, z botoxem, z cyckami, bez cycków, zalotne, niewinne, z psim filtrem, z uszami kota… Wątpliwa kreatywność zdjęć sprawia, że zrezygnowany sięgasz po kolejnego browara. I nagle wpada JEJ zdjęcie. Stoi w kuchni z szerokim, niewymuszonym uśmiechem trzymając w jednej ręce patelnię z naleśnikiem, a drugą chwytając się za ucho. Jest ładna, naturalna, ubrana całkiem zwyczajnie – w dżinsy i T-shirt zespołu, który uwielbiasz. Zamieniłbyś upojną noc z dziesięcioma poprzednimi za możliwość zjedzenia tego cholernego naleśnika, bo już wiesz, że ona jest czymś więcej niż ładną obudową na niezbyt ciekawe wnętrze. Ty też bądź czymś więcej i porzuć próby zaimponowania kobiecie jedynie perfekcyjnym sześciopakiem, czy idealną fryzurą. To dodaje atrakcyjności, ale nie zastąpi charakteru i pasji. Umiesz gotować? Ugotuj jej coś, co uwielbia. Pasjonuje Cię gra w tenisa? Zabierz ją na kort i naucz zasad. Nie masz wyjątkowych umiejętności? To przerzuć ją przez ramię, zanieś na najstraszniejszą atrakcję i krzycz razem z nią, a potem kup watę cukrową, której i tak nie zdołacie zjeść. Bądź czymś więcej.
2.Chcąc zrozumieć kobietę nie myśl racjonalnie„Ameryki nie odkrył”, powiecie. Sęk w tym, że nie chodzi o to, aby kobietę zrozumieć. Chodzi o to, żeby uświadomić sobie zdanie z nagłówka i nauczyć się odpowiednio reagować na małe pożary, których pewnie każdy z nas miał okazję doświadczyć. Podstawową różnicą między męskim, a damskim sposobem myślenia, jest to, że mężczyźni kierują się rozumiem, a kobiety emocjami. Jeśli ona spóźnia się 2 godziny z „babskiego wieczorku przy winie” pomyślisz, że pewnie dobrze się bawi, poskaczesz pilotem po kanałach, wyjmiesz klucz z drzwi i zapadniesz w głęboki sen jak na dojrzałego samca przystało. Co jeśli to Tobie przedłuży się wyjście na mecz z kumplami? Strzeli focha, bo gdzie Ty się podziewasz, gdy ona tu czeka sama, zmartwiona, bo pewnie coś Ci się coś stało, a może właśnie obmacujesz jakąś długonogą brunetkę w barowej toalecie . Finalnie będzie siedziała nabzdyczona jak osa do momentu, aż otworzą się drzwi i będzie mogła urządzić sromotną awanturę. Ty niewiele rozumiejąc wysłuchasz tego wszystkiego i ze spuszczoną głową podreptasz do sypialni, nauczony, że każda próba wytłumaczenia przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Podobna sytuacja i dwie różne formy reakcji na nią, a wszystko dlatego, że kobieta to emocjonalna i nierzadko irracjonalna. Naucz się przewidywać jej reakcje i odpowiednio im zapobiegać, a przede wszystkim pamiętaj, że ustalając, uprzedzając i komunikując się nie dajesz jej pola manewru do dopisywania niestworzonych historii podczas Twojej nieobecności. 

3.One NIE CHCĄ, żebyś robił dla nich wszystkoMimo, że wszystko wskazuje, że tak właśnie jest. Ona oczekuje, że będziesz podawał jej śniadanie do łóżka, rysował serca na piasku, a szczyt ideału osiągniesz , gdy w sobotni wieczór zamiast piwa z kumplami wybierzesz wspólne oglądanie Bridgit Jones z kieliszkiem różowego prosseco. To miłe gesty, ale na dłuższą metę oznaczają powolną kastrację . Sekretem udanych związków jest umiejętność zachowania równowagi między czasem spędzanym wspólnie, a wydzieleniem własnej przestrzeni. Partnerski związek nie powinien odbierać prawa do niezależności, własnych pasji i samotności. Kobiety to wiedzą lecz czasami ich potrzeba bycia w centrum uwagi wpycha nas do złotej klatki, w której powoli tracimy swój męski pierwiastek. Stawiając jasne granice z pewnością jej zaimponujesz, a świadomość, że nie można Cię do końca oswoić nakręci ją jeszcze bardziej.4.Kobiety nie lubią marud
Powszechne malkontenctwo wśród mężczyzn to przerażająco postępujące zjawisko. Każda relacja między dwojgiem ludzi powinna opierać się na dobrych emocjach i pozytywnym nastawieniu. Dlatego nie dziw się, że ona nie odbiera telefonu po Waszej pierwszej randce, skoro spędziła 3 godziny na słuchaniu, że jest za gorąco, że stek był za bardzo wypieczony, szarlotki nie zjesz, bo masz uczulenie na gluten, a Twoja była to straszna suka, bo rzuciła Cię z dnia na dzień i Ty w sumie nie wiesz, co robiłeś nie tak. Nie ma nic bardziej toksycznego niż spotykanie się z osobą, dla której ulubionym zajęciem jest permanentne narzekanie. Kobiety lubią facetów, zarażających pozytywną energią, bo tylko tacy wyzwalają w nich emocje i sprawiają, że zasypiają z telefonem pod poduszką, czekając na kolejnego smsa. 


Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!