fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Niebieski – kolor królewski – męska elegancja

5/5 - (1 vote)

Pierwszy raz odkąd prowadzę bloga i pokazuję swoje stylizacje, cały zestaw jest jednokolorowy.

Komu pasuje niebieski?

W dzisiejszym wpisie skupiłem się na połączeniu ze sobą różnych odcieni tego samego koloru. Jak dotąd w moich zestawach zawsze pojawiało się kilka różnych kolorów, czasami nawet skrajnie ze sobą kontrastujących. Dziś spokojny i elegancki zestaw. Mówi się, że „niebieski – kolor królewski”. Powiedzonko najprawdopodobniej powstało w nawiązaniu do jednego z kolorów, jakim jest błękit królewski – royal blue.
Z tego co udało mi się wyszukać, kolor powstał z myślą o konkursowej sukni dla Brytyjskiej Królowej, Charlotte of Mecklenburg-Strelitz. Co ciekawe, projektantami, którzy wygrali ten konkurs byli młynarze.
Początkowy odcień był dużo ciemniejszy od tego, który obecnie nazywany jest „Royal Blue”, stąd też podział na RB Web – funkcjonującym w internecie, oraz RB traditional.

Te odcienie najlepiej pasują do osób o jasnych włosach. Niebieskoocy w takich zestawach bardzo pokreślą swoje oczy, więc chętnie zakładajcie niebieskie koszule, czy granatowe marynarki !
Do jednolitej całości dobrałem brązowe dodatki.

 

Zapraszam do obejrzenie najnowszego krótkiego filmiku:

collage4 royal blue12 royal blue15 royal blue03 royal blue13 royal blue17 collage2 royal blue04 royal blue11 męska elegancja royal blue02 royal blue01 collage1

Rzeczy, które prezentuje pochodzą z:
kurtka i koszula: Top Secret; marynarka: Tommy Hilfiger; sweter: Vintage; spodnie: Dickies;  buty: Yanko

Kciuki w górę dla niebieskiego:

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!