fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

ORP Polski Orzeł- chwalmy co nasze

5/5 - (3 votes)

Niezwykły czasomierz, Polski projekt, Polska historia – możemy być dumni – i powinniśmy. 

Kolekcjonerski Polski zegarek – Orzeł

ORP Orzeł 85A to zegarek z kolekcji Polskie Okręty Podwodne. Producent G.Gerlach chce tym zegarkiem uczcić niezwykle dzielną załogę najnowocześniejszego przedwojennego polskiego okrętu podwodnego, która dokonała niemożliwego uciekając z Tallina i prowadząc nawigację przez cały Bałtyk i Morze Północne praktycznie bez pomocy nawigacyjnych.

Do prezentacji wybrałem model na grubym, brązowym skórzanym pasku. Istnieje możliwość wyboru innych kolorów, np. bordowego, czy oliwkowego (oraz innych), lub bransolety. Mamy również możliwość wybrania koloru zarówno tarczy, jak i koperty. Na jego odwrocie wygrawerowany jest okręt podwodny, a z boku napis honorujący ORZEŁ 85A.

Jest dość ciężki, co moim zdaniem jest zaletą. Czuję, że mam zegarek na ręce, ale nie jest do ciężar powodujący dyskomfort. Bardzo podoba mi się w nim to, ze sekundnik dosłownie „płynie” (co doskonale widać w filmiku).
Zegarek jest nakręcany, co 48 godzin należy wykonać około 40 obrotów  koronki, która płynnie reaguje na każdy obrót, ale również automatyczny. Noszony na nadgarstku, pod wpływem ruchów ręka sam się nakręca.

Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu model, który poniżej przedstawiam. Oczywiście niedługo pojawi się on także jako element moich stylizacji.
Tym razem najpierw zaproszę Was do oglądania filmiku, potem zdjęć:

 

meski zegarek01meski zegarek kolekcjonerski orzel zegarek okret podwodny tarczameski zegarek05 meski zegarek09 meski zegarek13meski zegarek10 meski zegarek08meski zegarek06gerlach

 

Na firmowej stronie znajdziecie także inne kolekcjonerskie modele, nawiązujące do Polski – są piękne.

Lubię „Made in Poland”  

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!