fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Jak przycinać brodę? 10 typów brody. Jak broda zmienia wygląd człowieka

jak broda zmienia wyglad czlowieka- najlepsze rodzaje brody
4.1/5 - (15 votes)

Broda nie musi być nudna! Wybierz najlepszy styl brody i zarostu dla siebie! Odkryj 10 najlepszych rodzajów brody i dobierz styl do kształtu swojej twarzy. Kompletny i rzeczowy poradnik o tym jak przycinać brodę, aby dopasować jej styl i rodzaj do kształtu naszej twarzy.

Jak broda zmienia wygląd człowieka

Skoro wpadłeś przeczytać ten artykuł, to albo zamierzasz zapuścić brodę, albo jesteś już w gronie brodaczy. Bez względu na to, czy rozpoczynasz dopiero swoją drogę z groomingiem, czy jesteś już prawdziwym wikingiem – dobrze trafiłeś. Zarost i broda to jeden z męskich atrybutów, który realnie wpływa na wygląd faceta. Decydując się na zapuszczenie brody mało kto zastanawia się nad kształtem, długością czy wreszcie stylem brody. Zazwyczaj mężczyźni po prostu zapuszczają brodę i później samodzielnie ją podcinają, lub odwiedzają barbershopy.

W dzisiejszym materiale postaram się poszerzyć Waszą wiedzę na temat stylizacji brody. Poradników jak przycinać brodę przygotowałem kilka, wszystkie są w formie wideo na moim kanale na YT, natomiast nie opowiadałem Wam jeszcze o stylach brody. O tym jak wielką rolę pełni zarost w męskim wyglądzie już wspominałem, ale warto powtórzyć. Broda jest dla mężczyzny niczym u kobiet makijaż. Odpowiednio dobrana broda i jej styl pomogą nam dosłownie wymodelować twarz i poprawić swoją atrakcnjnośc.


Jak przycinać brodę – style i rodzaje brody

Na początek sprawa samego kształtu twarzy i jego ustalenia. Przygotowałem dla Was krótki poradnik jak go ustalić, więc polecam się z nim zapoznać, bo jest to naprwdę bardzo istotne. Idealnym kształtem twarzy przyjmuje się, że jest owal. Jest to idealna, symetryczna proporcja, do której powinno się dążyć. Znajomość swojego rysów twarzy może przydać się dobierając do kształtu naszej twarzy fryzurę, kształt oprawek, czy właśnie typ brody czy zarostu.
Nie są to jednak sztywne zasady, których należy się trzymać, w końcu niech każdy robi tak, aby czuł się dobrze ze sobą. Poza tym, nie każdego genetyka pozwala na bujną brodę, prawda? Oczywiście regularne stosowanie wzmacniających olejków do brody znacząco poprawi kondycję i grubość włosa na naszej brodzie. Te produkty sprawiają, że do włosa docierają niezbędne substancje, dzięki czemu broda jest odżywiona i lepiej rośnie. Dostępne są także specjalne serum do brody, które także pomoże ją zagęścić. O pielęgnacji brody jeszcze pogadamy, przejdźmy jednak do samych styli przycinania brody z podziałem na rekomendacje względem kształtu twarzy:


Inspiracje brody – TWARZ PROSTOKĄTNĄ?

Twarz jest podłużna, dlatego chcemy dodać objętości i zapuścić brodę nieco po bokach. Przy dłuższych typach brody przyda się szczotka do brody, aby zachować schludny wygląd brody.Jak przycinać brodę mając TWARZ ODWRÓCONY TRÓJKĄT

Dokładnie to samo co w przypadki diamentowej – chcemy wypełnić mocne rysy twarzy. Spiczasty podbródek poszerzamy – rekomendowany wybór to styl „extended goatee beard”
Sam jestem przykładem, że teoria jedno – a każdy swoje. Moja twarz to trójkąt a jednak lubię ten kształt i pozostaję przy nim ścinając zarost równo, lub nawet uwydatniam trójkątną brodą.


Jak stylizować brodę gdy TWARZ TRÓJKĄTNA

Aby nie wydłużać twarzy a wyrównać linie do owalnego kształtu rekomendowany będzie styl balbo, kozia bródka, lub pasek pod brodą.Najlepsza broda – TWARZ PODŁUŻNA

Idealnym rozwiązaniem byłaby broda w stylo Wolverine, ale najważniejsze to aby poszerzyć twarz, ale nie wydłużając jej pilnując krótkiej długości na podbródku.Jak przycinać brodę mając TWARZ KWADRATOWA

Mocne rysy twarzy chcemy złagodzić zapuszczając zarost na czubku brody. Dobrym wyborem będzie przycinanie brody w styl balbo, albo kotwica (anchor). 
Jak przycinać brodę mając TWARZ DIAMENTOWA

Chcemy „wypełnić” mocno ścięte rysy po bokach zarostem. Szczególnie przy tego typu twarzy świetnie wygląda pełna długa broda.Jak przycinać brodę mając TWARZ OKRĄGŁA

Zdecydowanie chcemy unikać dodatkowego poszerzania, skupiamy się na podkreśleniu czubka brody. Dobry blending zarostu (cieniowanie), czyli przycinanie brodu od krótkiego po bokach do dłuższego na dole, tworząc trójkąt ładnie wymodeluje twarz w owal.


Pielęgnacja brody – kosmetyki do brody

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu wiecie już jak przycinać brodę. Pamiętajcie jednak o tym, że bez względu na to jaki styl brody wybierzecie dla siebie – musicie poświęcić trochę uwagi na pielęgnacje brody. Każdy kto zapuszcza brodę chciałby, aby była ona gęsta długa i zadbana jak z obrazka. Niezbędne będą do tego pielęgnacyjne kosmetyki do brody, które dzięki regularnemu stosowaniu przyniosą upragnione efekty pełnego i zdrowego zarostu. Pełen pakiet brodacza powinien zawierać minimum trzy elementy, które pomogą w codziennej pielęgnacji i drodze do świetnej brody. Temat jest naprawdę szeroki bo asortyment i gama kosmetyków do brody jest naprawdę szeroka.
Zachęcam Was do przeczytanie zupełnie oddzielnego, dedykowanego materiału na moim blogu, w którym obszernie wyjaśniam jakie kosmetyki do brody wybrać. W artykule wskazuję na różnice pomiędzy produktami o których możecie nawet nie wiedzieć. We wpisie znajdziecie na przykład info czym kierować się podczas zakupu szczotki do brody, która nie tylko pomaga ogarnąć nieład ale i ma funkcje oczyszczającą z drobnych zanieczyszczeń. Omówiłem tam także kwestię innych produktów do pielęgnacji – szamponów, olejków, wosków – i wszystkiego co musicie wiedzieć.

Przeczytaj poradnik o kosmetykach do brody

Jeśli jednak zdajecie się na moją wiedzę i rekomendacje, to przygotowałem dla Was zestaw brodacza. Spośród wielu produktów wybrałem dla Was produkty do brody z każdej kategorii – co powinno rozwiązać Wasz zakupowy dylemat.


PS: Dla wszystkich Was, którzy mnie obserwują mam dla Was rabat w moim sklepie!
Wystarczy podczas ostatniego kroku zakupowego wpisać specjalny kod: BLOG10
KOD: BLOG10


Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!