fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

jak dbać o zarost | handsome #2

5/5 - (3 votes)
 
Witajcie, dziś kolejny wpis z serii „handsome”. Poprzednio pisałem o męskich fryzurach, dziś skupiam się na zaroście. Niektórzy zapuszczają wąsy, inni brody, a ja noszę tzw. „tygodniowy zarost”. 
Kiedyś widziałem mema: „facet bez zarostu jest jak dżdżownica, tylko, że większy”
Coś w tym jest – bez mojej charakterystycznej dla mnie brody wyglądam i czuję się „łyso” i dziwnie. Z kolei mam wielu znajomych, którym wąsy czy broda zwyczajnie nie pasują i wyglądają komicznie. 

Jeśli już jesteś szczęśliwym posiadaczem brody, musisz o nią dbać. 

Do tego będą potrzebne Ci odpowiednie narzędzia, a właściwie jedno – trymer.

Dość długo używałem maszynki bosh-a, która miała dodatkowe wysuwane ostrze do wyrównywania boczków i tym „ręcznie” podcinałem. Proces był dość męczący i czasochłonny. 
Profesjonalny trymer ułatwia nam zadanie, a wręcz sprawia przyjemność i znacznie skraca czas golenia. Takie urządzenia mają możliwości regulacji długości, w zależności od modelu.

 
Jeżeli chodzi o mnie, najkrótszą długością podcinam samą bródkę, troszeczkę dłuższą boki. 
 


Po samym goleniu ważna jest także pielęgnacja twarzy. Warto jest zaopatrzyć się w jakiś krem po goleniu.
Propozycji jest sporo, jeśli czytacie mojego bloga troszkę dłużej, zachęcam do zamawiania MBOX lub Glossybox. W tych pudełkach zawsze znajduje się jakiś ciekawy produkt do pielęgnacji twarzy.

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!