fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Granatowa zimowa parka

5/5 - (2 votes)

Długie kurtki są świetnymi substytutami płaszczy. Parki są bardzo popularnym modelem dzięki swojej uniwersalności. Przy odpowiednio dobranej całości sprawdzą się w każdej okazji.

Zaprojektowana w 1950 roku dla wojsk USA, głównie dla załóg lotniczych stacjonujących w wyjątkowo zimnych miejscach. Miała zapewniać ochronę przy temperaturach sięgających nawet -50 stopni. Początkowo były bardzo ciężkie, dopiero po dwudziestu latach, gdy zaczęto używać poliestru stały się lżejsze i jeszcze cieplejsze.

Obecnie wypełnione naturalnym, lub syntetycznym puchem, z wyścielanym futrem kapturem każdej zimy pojawiają się na ulicach. Chociaż najpopularniejsze są w odcieniach khaki, producenci dostarczają nam także w innych wariantach kolorystycznych od pomarańczowych, po granatowe.

Moja dzisiejsza propozycja jest casualowa, ale postaram się pokazać jeszcze tą kurtkę od eleganckiej strony.
Ubrałem grubszą koszulę w dużą kratę, do tego granatowy sweter z rozpiętą stójką tak, aby było widać kołnierzyk. Spod swetra celowo wystaje koszula. Chociaż spodnie prasowałem przed wyjściem z domu, długo nie pozostały w takim stanie. Póki jeszcze nie ma śniegu i błota noszę białe spodnie, jednak wiem, że to nie potrwa jeszcze zbyt długo.

meskie białe spodnie kurtka z miskiemdetale w kurtce granatowa parka męska parka jacket outfitzarostgranatowa kurtka męska granatowe colorado cat długa ciepła kurtka męska

Rzeczy, które prezentuję pochodzą z:
kurtka: C&A; sweter i koszula: Hilfiger; spodnie: Medicine; buty: Cat; okulary: ZeroUV;

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!