fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Adidas Superstar – oryginalne i zawsze modne – już od 50 lat

adidas superstar białe buty męskie sportowe
4.5/5 - (8 votes)

Historia tych epickich kicksów sięga już pięćdziesięciu lat a model Adidas Superstar jest nadal pożądany i wiecznie modny.Adidas Superstar – zaczęło się od kosza

Wszystko zaczęło się w 1969 roku i potrzeby wypuszczenia niskich sportowych butów przeznaczonych dla zawodników grających w kosza. To właśnie oni początkowo przyczynili się do ogromnego sukcesu, jaki odniósł model Adidas Superstar. Rok później, czyli w 1970 roku trafiły one do sprzedaży – ale ich dostępność była bardzo ograniczona. Z informacji, które udało mi się odszukać dowiedziałem się, że pierwsze buty dostępne w sklepach można było kupić jedynie będąc graczem i po wcześniejszym pokazaniem legitymacji. W rezultacie w latach 70-tych większość koszykarzy nosiła superstary, w tym Kareem Abdul-Jabbar.
Z boiska na ulicę

Nie tylko sportowcy upodobali sobie ten model butów. RUN DMC praktycznie nie rozstawali się ze swoimi kicksami, jednak nosili je na swój wyjątkowy sposób – bez sznurówek. Miało to nawiązywać do więziennego zwyczaju, gdzie odbierano skazańcom sznurówki. Co ciekawe nagrali także kawałek pod tytułem „My Adidas” i zgarnieli niezły kontrakt na współpracę z tą marką. Z okazji 35 rocznicy pojawiła się także specjalna edycja – kolaboracja RUN DMC x Adidas Superstar.


Białe superstary stały się swojego rodzaju ikoną, którą z łatwością można rozpoznać na ulicy już z daleka. Co prawda przeszły kilka odświeżeń, ale w dalszym ciągu pozostają w kanonie najbardziej popularnych senakersów i każdy sneakhead ma przynajmniej jedną parę w swojej kolekcji.
Osobiście uważam superstary za jedne z najbardziej uniwersalnych butów, które pasują niemal do wszystkiego i każdemu – zarówno mężczyźnie jak i kobiecie w każdym wieku. Dzięki bogatej różnorodności kolorystycznej superstary można dobrać do każdej stylówki, chociaż osobiście preferuję klasyczną wersję.

Świetnie sprawdzają się na co dzień, w casualowych stylizacjach zestawione na przykład z jeansami i dosłownie jakąkolwiek „górą”. Również w wydaniu nowoczesnej elegancji prezentują się niewiarygodnie dobrze. Jestem fanem łączenia elegancji i sportu, dlatego takie kombinacje całkowicie kradną mi serce.

Szukaj swoich superstarów:


Adidas superstar to jeden z nieśmiertelnych modeli, które zapisały się w historii. Co Wy sądzicie o tym modelu i czy macie już swoją parę?
Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!