fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Czarna męska ramoneska

1.7/5 - (3 votes)

 Czyli potoczna nazwa kultowej skórzanej kurtki motocyklowej. 

Dzisiaj dwa w jednym – stylizacja plus trochę informacji.

Ramoneska –nazwa pochodzi od punkrockowego zespołu Ramones założonego w 1974 roku, który przyczynił się do jej upowszechnienia, lecz jest to kurtka Perfecto zaprojektowana już w 1928 roku przez Irvinga Schotta. Amerykańska manufaktura Schott Bros założona przez braci – Irvinga i Jacka otrzymała zlecenie od Harleya-Davidsona. Uszyto model, który miał nadawać się do jazdy na motorze. Pełniła funkcję ochrony przed pogodą i kontaktu z asfaltem w razie upadku.
Nosili ją tacy faceci jak Johnny Depp, Jim Morrison i oczywiście Marlon Brando, który unieśmiertelnił Perfecto w 1953 roku, grając rolę Johnnego w filmie Dziki.

Obecnie jest wiele różnych modeli skórzanych kurtek. Niektóre mają w talii pasek zabezpieczający przed wiatrem, inne ozdobione są ćwiekami. Często pikowane na na barkach, wszystkie jednak z zamkiem błyskawicznym.

Inspirując się stylem światowych ikon, pokazuję Wam dzisiaj skórzana kurtkę Dorjan w moim wydaniu. Dobrałem do niej bordowy, kaszmirowy sweterek. Denimowe, poprzecierane jeansy są najlepszym przyjacielem każdego „bad boy-a”. Wysokie, ciężkie buty dopełniają całość.

czarna kurtka motocyklowa leather jacket ramoneska street fashion pikowana kurtkaczarna ramoneskastylizacja ramoneskaman bad hair day IMG_4251 copy wysokie czarne buty meskie czarna ramoneska

Zdjęcia: Krzysztof Adamek

Rzeczy, które prezentuję: kurtka: DORJAN; sweterek: H&M; spodnie: Hilfiger; buty: Vitto Rossi;

Jeżeli wpis Ci się podobał, kliknij

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!