fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Włosy kręcone męskie – jak zadbać o ich pielęgnację i czym je stylizować?

Włosy kręcone męskie - jak zadbać o ich pielęgnację i czym je stylizować
4.8/5 - (6 votes)

Kręcone jak i falowane włosy dla mężczyzn, którzy są ich posiadaczami mogą być dla nich powodem do radości jak i utrapieniem. Taki typ włosa wymaga specyficznej, często również większej pielęgnacji, niż u mężczyzn, którzy posiadają włosy proste. Ponadto przywrócenie ich do dobrego ładu, tak aby schludnie wyglądały dla oka po przespanej nocy, może być dla niektórych z Panów nie lada wyzwaniem. Osobiście uważam, że włosy kręcone męskie wyglądają świetnie. Ponadto nadają unikalnego charakteru dla każdego użytkownika. Fryzury, które wyglądają naprawdę wyjątkowo z włosami kręconymi to np. French Cop, Messy Hair czy też Slick Back. W tym artykule zajmiemy się nie tylko pielęgnacją i stylizacją, ale także przedstawię Ci, jakie fryzury męskie pasują dla osób z kręconymi i falowanymi włosami.

Włosy kręcone męskie

 

Każde włosy są wyjątkowe na swój sposób, a przez to posiadają różne potrzeby. Włosy kręcone męskie posiadają również kilka typów, które znacząco się od siebie różnią. Falowane oraz kręcone włosy mogą być zarówno cienkie i lekkie, ale także grube i gęste, przez co też mniej podatne na układanie. Różnice są również w ich tendencjach. Mogą się puszyć, łamać, bardziej skręcać czy też prostować. Oprócz pielęgnacji, która może być podobna mimo tych różnic, to ich stylizacja jest inna. Oczywiście istnieją kosmetyki do włosów, które mogą być odpowiednie dla wszystkich, natomiast chodzi o wybranie jak najlepszego produktu do swojego typu włosa. Pamiętaj, że wybór kosmetyków do pielęgnacji lub stylizacji do włosów nie należy do najprostszych. Jest zależny od indywidualnych preferencji takich jak zapach, siła chwytu, pożądany efekt, a także od typu włosa. Często znalezienie idealnego kosmetyku do swoich włosów zajmuje sporo czasu. Jeśli szukasz najlepszych kosmetyków dla mężczyzn, to sprawdź mój sklep z kosmetykami. Możesz napisać do nas na instagramie, bądź też za pośrednictwem maila, jeśli nie wiesz jaki produkt wybrać. Nasz zespół odpowiednio Ci doradzi oraz pomoże w wybraniu idealnego produktu dla Ciebie.Włosy kręcone męskie

Jak zadbać o pielęgnację włosów kręconych męskich?

Włosy kręcone męskie potrzebują znacznie więcej uwagi niż włosy proste. Tak jak wcześniej wspomniałem, mogą mieć tendencję do puszenia się, a źle traktowane – do przesuszenia. Jeśli ktoś uważa, że to nic – cóż, później może dojść do ich łamania, co prowadzi do zniszczenia ich struktury. Używając odpowiednich kosmetyków, możesz temu zaradzić! Za pośrednictwem szamponów czy też odżywki do włosów, możesz pomóc swoim włosom. Wybieraj produkty o jak najbardziej naturalnym składzie, z substancjami aktywnymi. Unikaj składników, które mogą niepotrzebnie obciążyć Twoje włosy. Włosom kręconym męskim należy zapewnić naprawdę porządne nawilżenie. Dzięki temu, Twoje włosy będą posiadały lepszy skręt, sprężystość, a tym samym będą mniej podatne na uszkodzenia. Wybieraj szampony do włosów, które posiadają dobre właściwości nawilżające. Jeśli po umyciu szamponem, nakładasz jeszcze odżywkę do  włosów, to pamiętaj aby spłukać go nieco zimniejszą wodą. Znacznie lepiej zamyka łuskę włosa, co przeciwdziała m.in. rozdwojeniu końcówek. 

Czym najlepiej stylizować męskie loki?

Bez odpowiednich kosmetyków do stylizacji ciężko zapanować nad włosami kręconymi. Oczywiście, jest to zależne od typu i struktury włosa. W takim razie czym najlepiej stylizować męskie loki? Jeśli posiadasz długie lub średniej długości włosy kręcone to najlepiej wybrać produkty lekkie, poprawiające skręt. Idealnie wręcz sprawdzają się do tego prestylery do włosów. Dodatkowo jeśli tonik Ci nie odpowiada, bądź jego działanie jest za słabe, z świetną propozycją są kremy do włosów. Tego typu produkty idealnie nadają się do włosów kręconych męskich, z uwagi na to, że podkreślają i poprawiają skręt włosa. Jeśli posiadasz włosy krótsze, to dla Ciebie odpowiednie będą pomady do włosów. Dzięki nim lepiej zapanujesz nad włosami. Wybieraj pomady na bazie wody, ponieważ są one znacznie lżejsze dla struktury włosa. To czy wybierzesz matową pomadę czy też z efektem połysku zależy od Twoich preferencji. Wśród kosmetyków do utrwalania fryzury przy włosach kręconych dobrze sprawdzają się lakiery do włosów.

Włosy kręcone męskie, a suszenie
Włosy kręcone męskie

Kiedy wstajesz rano i masz napięty grafik, szybciej jest wysuszyć włosy niż czekać, aż same wyschną. Jednakże włosy kręcone męskie mają inną strukturę niż włosy proste. Susząc je może dojść do ich przesuszenia, a tym samym uszkodzenia struktury. Ponadto poprzez suszarkę możesz bardzo mocno wpłynąć na ich większy rozgardiasz. Dlatego też, jeśli masz czas i możesz to lepiej zostawić włosy, aby same wyschły. Dzięki temu zapewnisz im lepszy skręt, a także nie narazisz włosów na przesuszenie. Dodatkowo możesz nałożyć prestyler z solą morską, aby jeszcze bardziej podkreślić skręt i nadać włosom unikalnej tekstury. Oczywiście w lato jest znacznie łatwiej, aby nie suszyć włosów, jednakże zimą pojawia się wyzwanie. Absolutnie lepiej jest wtedy je wysuszyć niż wychodzić z mokrymi włosami na mróz – dla Twojego zdrowia i kondycji Twoich włosów. 

Fryzury męskie przy włosach kręconych

Tak naprawdę włosy kręcone sprawdzą się przy większości męskich fryzur. Bez problemu ułożysz Quiffa, Slick Backa, French Cropa, bądź ułożysz w stylu Messy. To jaką fryzurę wybierzesz należy do Ciebie. Warto jednak przyjrzeć się jak dana fryzura męska będzie wyglądać przy włosach kręconych. Nie można oczywiście nie wspomnieć o kosmetykach do włosów, które będą odgrywały ważną rolę przy stylizacji fryzury. Ponadto tak jak wcześniej wspominałem, pielęgnacja odgrywa wręcz pierwsze skrzypce. Z fryzury męskich, które ciężej ułożyć przy włosach kręconych to między innymi Pompadour. Jednakże dla chcącego nic trudnego! 

Włosy kręcone męskie w stylu messy
Włosy kręcone męskie

Messy Hair, czyli efekt potarganych włosów to przede wszystkim krótszy czas stylizacji. Potocznie zwany „bałagan na głowie” układa się stosunkowo łatwo. Oczywiście, aby efekt był zadowalający należy trochę się postarać oraz skorzystać z dobrej jakości kosmetyków dla mężczyzn. W przypadku włosów kręconych męskich w stylu messy najlepiej, aby posiadały długość minimum 8 cm. Taka długość, będzie odpowiednia, aby należycie ułożyć fryzurę w stylu messy. Jak w każdej inne fryzurze, bardzo ważne jest dobre cięcie. Barber powinien odpowiednio wycieniować Twoje włosy. Nosząc taką fryzurę nie musimy się przejmować odstającymi włoskami. Artystyczny nieład wystylizowany poprawnie, wytrzymuje naprawdę długo. Najważniejszym aspektem układania tych włosów jest zapewnienie ich lekkości. Nadmierne obciążenie włosów, może negatywnie wpłynąć na efekt końcowy męskiej fryzury. Właśnie dlatego, jednym z lepszych wyborów jeśli chodzi stylizację tej fryzury są kremy do włosów

French Crop, a męskie włosy kręcone

French Crop, a męskie włosy kręcone

Jest to obecnie jedna z najmodniejszych fryzur męskich. Pochodzenie tego cięcia ma długie korzenie, ale dumnie kroczy z biegiem czasu. Nie dziwi więc fakt, że staje się ona coraz bardziej popularna. Jest często wybierana przez osoby posiadające zarówno proste jak i kręcone włosy. French Crop, a męskie włosy kręcone to jedna z lepszych wersji tej fryzuryTo cięcie posiada wycieniowane włosy z tyłu i po bokach głowy. Taki zabieg świetnie się kontrastuje z dłuższą grzywką. Jest to cięcie rzucające się w oczy, głównie ze względu na objętość i wyjątkową teksturę włosów. Ta męska fryzura pasuje posiadaczom zarówno włosów prostych jak i kręconych. Jest to naprawdę uniwersalne i praktyczne uczesanie. Jeśli nie chcesz marnować zbyt dużo czasu na stylizację włosów – French Crop jest zdecydowanie dla Ciebie! Do układania tej fryzury bardzo dobrze się sprawdzi prestyler z solą morską i matowa pomada do włosów

Męski zaczes w tył przy włosach kręconych

Męski zaczes w tył przy włosach kręconych

Męski zaczes w tył przy włosach kręconych to fryzura dla odważnych facetów. To uczesanie możesz już ułożyć jeśli Twoje włosy na górze posiadają około 15 cm. Boki również posiadają sporą długość w porównaniu do innych męskich fryzur. Powinny mieć mniej więcej 5 – 7 cm, z uwagi na to, aby swobodnie je zaczesać w tył. Cieniowanie boków zazwyczaj jest delikatne lub całkowicie pomijane. Slick Back wygląda naprawdę bardzo dobrze u posiadaczy włosów kręconych. Od razu na myśl przychodzą mi włoskie filmy, gdzie właśnie zaczes w tył przy włosach kręconych jest bardzo popularny. Szczególne wyjątkowo wygląda wersja dłuższa, czyli Slick Back Long Trim. Przy układaniu tego cięcia nie obejdzie się bez pomady do włosów, która utrzyma w ryzach Twoje włosy przez cały dzień.

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!