fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Jak ubrać się na szkolne uroczystości?

4.5/5 - (22 votes)

Zaimponuj wszystkim i wyjdź na pierwszy plan podczas szkolnych uroczystości. Pokaż się i daj się zapamiętać z Twojej najlepszej strony. Wymagany strój galowy to klasa i szyk, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Jak ubrać się na szkolne uroczystości?

Jedną z ważniejszych uroczystości w szkolnym, czy też akademickim kalendarzu jest rozpoczęcie roku. Z moich poprzednich tekstów, czy też filmów doskonale wiecie, że to jakie zrobimy pierwsze wrażenie może ułatwić (lub utrudnić) późniejsze relacje. Dlatego powinniście zwrócić uwagę na to jakie wartości i jaki sygnał dacie swoim ubiorem oraz zachowaniem. Szczególnie jeśli to Wasz pierwszy rok w nowej szkole, klasie czy też uczelni. Nawet jeśli nie jest to Wasz debiut, jako współczesny facet z klasą musicie dostosować się do wymogów i sprostać oczekiwaniom szkoły.

Męski strój galowy

W większości szkół i uczelni informacje na temat obowiązującego dresscode podczas uroczystości zawarte są w statucie szkoły, bądź w którymś z załączników do tego statutu. Domyślam się jednak, że większość z Was nie będzie paliła się do szukania takich dokumentów na stronie swojej placówki, więc wyjaśnię Wam jak wygląda sprawa. Wymaga się od ucznia, aby podczas ważnych wydarzeń takich jak tytułowe rozpoczęcie roku, egzaminu i uroczyste apele (np. Święta: 11 Listopada, Konstytucji 3 Maja) reprezentował swoją szkołę w stroju galowym. Definicja stroju galowego, a właściwie jego opis niemal zawsze brzmi tak samo. Główną zasadą jest zachowanie schludności oraz eleganckiego ubioru w stonowanej kolorystyce. Obowiązkiem w przypadku mężczyzny jest wyprasowana biała koszula (tutaj zaznaczę, że warto aby była ona na długi rękaw i najlepiej bez kieszonki na klatce piersiowej). W dalszej kolejności wymienia się ciemne spodnie kroju klasycznego, lub cały garnitur w połączeniu z eleganckim obuwiem.

Strój galowy a współczesna moda

Cenię sobie indywidualizm, ale czasami sytuacja wymaga, aby dopasować się do pewnych zasad. Chociaż sam uwielbiam łączyć elegancję, casual i streetwear – w tym wypadku nie mogę zaakceptować takiego zestawienia. Na szczęście nawet w przypadku uroczystości szkolnych istnieje możliwość na delikatne wyróżnienie się z tłumu. Pierwszą możliwością jest dodanie charakteru stylizacji poprzez wyjątkową poszetkę. Ten drobny element w prosty i niedrogi sposób podkreśli naszą świadomość dobrego smaku. Najciekawsze poszetki możecie zrobić sami, własnoręcznie wycinając kwadratowy kształt z materiału znalezionego w secondhandzie, lub w sklepie z tkaninami. Przemycić swój styl możecie także w postaci spinek do mankietów, przypinek do butonierki (np. z herbem szkoły, lub czymś ładnym :)).
Ostatnią alternatywą jest wybranie innego, niż czarny, szary i granatowy garnitur. Zasada mówi o stonowanych kolorach, więc myślę, że garnitur w kolorze ciemnego bordo, lub butelkowej zieleni będzie do zaakceptowania.

Najczęstsze błędy


Plecak do garnituru

Zamiast plecaka weź torbę w kolorze obuwia.


Krawat koloru poszetki

Wybierz jeden z dodatków, lub połącz inne kolory.


Sportowa elegancja

Wyglądają dobrze, ale to nie strój galowy.


Brudne buty

Dzień wcześniej wypastuj obuwie.


Stary, brzydki i za duży garnitur

Jeśli masz tylko garnitur po bracie, załóż zestaw koordynowany.

savoir vivre

Jako młody współczesny facet musisz potrafić zachowywać się adekwatnie do sytuacji. Uroczystości szkolne/akademickie mają charakter wyniosły i bardzo formalny. Niestety spora część uczestników takich wydarzeń nie potrafi wytrzymać dłuższej chwili bez głupich żartów, komentarzy i dziecinnego zachowania. Dyskretne zwrócenie uwagi, lub brak reakcji na głupotę rówieśników – to reakcja, której się od Ciebie wymaga. Pokaż klasę nie tylko poprzez założenie odświętnego ubrania i zegarka, ale właśnie zachowując się jak dżentelmen. Podczas roku szkolnego/akademickiego będzie jeszcze dużo czasu na wykręcanie numerów.

propozycje zestawów


meski czarny garnitur styl galowy

jak ubrac sie na rozpoczecie roku


biala koszula na szkolne uroczystosci stroj galowy


zegarek meski czarny


meska czarna elegancka torba

buty na rozpoczecie roku szkolnego


meska czarna marynarka

szare meskie spodnie

biala koszula na uroczystosci stroj galowy

zegarek michael kors meski

meski krawat

meskie czarne eleganckie polbuty

Udostępnij wpis!

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!