Facebook Instagram YouTube

Przenoszenie bloga z Bloggera na WordPressa

Przenoszenie bloga z Bloggera na WordPressa
Oceń wpis!

W końcu nadszedł ten moment. Myśl o przejściu na WordPressa pojawiła się już przy poprzedniej edycji szablonu, kiedy to studio GG wykonało dla mnie nowy wygląd.  Teraz wiem, że trzeba było to zrobić już dawno.

zrzut

WordPress otwiera możliwości do rzeczy, które chciałem robić już wcześniej, ale ograniczał mnie szablon.
Platforma Blogger to idealne rozwiązanie na początek, ale jeżeli blog się rozwija, trzeba „otworzyć mu drzwi”.
Jeśli jesteście zainteresowani tematyką pisania blogów, dopiero zaczynacie lub macie taki zamiar, polecam wpis Tomka, autora bloga Way of Lifestyle. Wspólnie z nim oraz Tomkiem z Facetemjestem.pl przygotowaliśmy dla Was kilka rad dla początkujących blogerów.

____________________________________________________________________________
Etapy:
1. Własny serwer.
To pierwszy element, od którego musisz zacząć. Wszyscy znajomi, którzy tworzą coś w sieci -jednogłośnie wskazali Zenbox, chwaląc jego obsługę klienta. Muszę przyznać, że to prawda. Poczytacie o tym niżej.

2. Szablon
Gdy już miałem swoją bazę danych, wgrałem WordPressa i dodałem zakupiony wcześniej szablon.
Początkowo miał mi w tym pomóc znajomy (uszanowanie Bartosz!), ale jestem niecierpliwy i na własną rękę zacząłem dostosowywać szablon. To była (jest) moja pierwsza styczność z WP. Jednak nie taki diabeł straszny, jak go malują.
Obecny wygląd jest przygotowany przeze mnie, co za tym idzie…

3. Błędy
Trochę ich było, na szczęście ekipa Zenbox jest dostępna 25/8 . Na każdy mój problem w ciągu kilkunastu minut otrzymywałem pomocną odpowiedź, lub interwencje – szczególnie z ustawianiem DNS-ów, czyli połączenie domeny podlinski.net z nowym szablonem.

4. Treść
Zenbox pomógł mi z przeniesieniem treści z Bloggera do WP. Zarówno wpisów, podstron jak i komentarzy.
Niestety nie udało się przenieść zdjęć, część wpisów ma je jeszcze bardzo małe. Muszę podmienić zdjęcia z wszystkich wpisów. Gdyby ktoś pytał – 1970. 1/3 już za mną, resztę będę konsekwentnie poprawiał na bieżąco.

5. Gotowe
Cały proces zajął zaledwie kilka dni.

____________________________________________________________________________
Co nowego?

Bardzo chciałem, aby blog był podzielony na kategorie. Tak, aby łatwiej Wam było wybrać dla siebie interesujące treści.
W Menu nawigacyjnym, które przewija się razem ze stroną, znajdziecie rozwijaną zakładkę kategorie.

kategorie

Podział pojawił się także na stronie głównej. Dla każdej sekcji wyświetla się wyróżniony najnowszy wpis, oraz 4 poprzednie.

kat menu
Wygodne przeglądanie treści. Wybierając kategorię, chronologicznie wyświetli się 10 wpisów na każdej z numerowanych stron.
ogladanie jednej

Porządny kontakt – mail system.
Wpisując swój adres w pole zostaniesz zapisany do mojej bazy. Czasami wyślę Ci maila, że robię coś nowego i zapytam Cię o zdanie.  W każdym mailu jest przycisk do „wypisania się”, więc masz pełną kontrolę. To nic zobowiązującego. mail

Slider będzie wyświetlać 5 najnowszych wpisów z całego bloga, niezależnie od kategorii. Po jego prawej stronie pojawiać się będą zawsze 3 najnowsze stylizacje.

slider

 

Co sądzicie o nowej odsłonie www.PODLINSKI.net ?

 

 

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!