Facebook Instagram YouTube

Udana randka – poradnik jak się ubrać, jak się zachowywać, jak się przygotować?

randka - co ubrac - poradnik
Udana randka – poradnik jak się ubrać, jak się zachowywać, jak się przygotować?
4.4 (87.27%) 11 votes

Zacznijmy od tego, że my mężczyźni, współcześni dżentelmeni powinniśmy swoje zainteresowanie i uwagę poświęcać kobietom nie tylko od święta. Jednak w takich sytuacjach, jak dzień kobiet, walentynki, rocznica lub inne wspólne święto, wymaga się większej inicjatywy ze strony faceta. Jaki jest zatem sposób na udaną randkę? Na sukces składa się kilka elementów, o których nie możesz zapomnieć.


O czym pamiętać?

Przede wszystkim pokaż swoją klasę. Twoim obowiązkiem jest pamiętanie przynajmniej o podstawowych elementach dobrego wychowania. Szacunek dla kobiety to złota zasada, dlatego uważaj co i w jaki sposób mówisz. Najbardziej rażące są krwiste, soczyste wulgaryzmy. Unikaj ich jak ognia. Jestem pewny, że nikomu tym nie zaimponujesz, możesz jedynie sprawić wrażenie, że Twój zasób słownictwa jest ubogi i wypełniają go wyłącznie przekleństwa. W takim wypadku przeplatane od czasu do czasu sensownym, dobrze złożonym zdaniem zdają się być w ogóle niewidoczne. O tym, że drzwi należy kobiecie otworzyć chyba nie muszę przypominać. Zastanawiacie się pewnie jednak co zrobić, gdy skrzydła otwierane są do środka? W takim wypadku mężczyzna powinien wejść pierwszy i spokojnie je przytrzymać, tak, aby jej nie uderzyły. Wielu mężczyzn siłuje się z drzwiami chcąc za wszelka cenę puścić kobietę przodem. Sytuacja komplikuje się, gdy drzwi mają automatyczny siłownik i pojawia się ryzyko, że drobna kobieta przeżyje spotkanie z dwumetrowym kawałkiem drewna, szkła albo nawet stali.
Kwiaty nie wyszły z mody i pewnie nigdy nie wyjdą. Drobny gest jakim jest przywitanie panny z bukietem świeżych kwiatów przełamie pierwsze lody. Nawet jeśli budujesz swój wizerunek jako twardy macho, z różami będzie Ci do twarzy.
Jak to jest z tym płaceniem? Zasada jest prosta. Płaci ten, który zaprasza – czyli Ty. Jeżeli towarzyszka zaproponuje, że sama za siebie zapłaci uśmiechnij się i odpowiedź, że to Ty uregulujesz rachunek. Oczywiście gdy będzie się upierać, że woli aby go podzielić nie pozostawaj przy swoim. Niektóre kobiety bardzo mocno cenią swoją niezależność. Moją radą jest też dostosowanie ewentualnego miejsca do obecnego stanu portfela. W spotkaniu z kobietą nie chodzi o to w jak drogie miejsce ją zabierzesz, lecz jak dobrze spędzicie wspólnie ten czas. Znajomi pracujący w gastronomii opowiadali mi sytuacje, w których facet zaprasza kobietę do restauracji, zachęca partnerkę do wybrania dla siebie dania, napoju/alkoholu, po czym sam zamawia to, co jest możliwie najtańsze w karcie myśląc w głowie ile jeszcze pozostało na karcie. Czy nie prościej byłoby pójść spacer i równie dobrze się bawić? Kobieta jeśli przejęła zaproszenie na spotkanie, to nie po to aby najeść się lub napić, lecz dlatego, że ceni Twoje towarzystwo, lub chce Cię lepiej poznać. To nie transakcja.

Zadbaj o siebie i swój wygląd

Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, dlatego postaraj się, aby dobrze wypaść. Kobiety zwracają uwagę na to, czy masz czyste buty, więc jeżeli decydujesz się na skórzane półbuty, czy oficerki dzień wcześniej porządnie je wypastuj, zaimpregnuj. Jeżeli wybierzesz sportowe obuwie, przynajmniej przetrzyj je mokrą ścierką. Niedawno słyszałem także o firmach, które odnawiają sneakersy. Dosłownie ponownie je malują, wymieniają sznurowadła itp. Taki serwis jest w całkiem przystępnej cenie, bo około 50 zł, a buty odzyskują swój charakter. Ważne są również dłonie, o które powinieneś zadbać (szczególnie jeśli masz zamiar dotykać partnerkę – a zakładam, że tak :). Nikt nie lubi kontaktu z papierem ściernym, dlatego używaj kremu na co dzień, aby Twój dotyk sprawiał przyjemność, nie uczucie szlifowania. Pozostając przy temacie dłoni, nie zapomnij obciąć paznokci. Wielu facetów o tym zapomina, a zajmuje to tylko 30 sekund! Nie przesadzaj z zapachem, wystarczy delikatnie użyć perfum, nie trzeba się w nim od razu kapać. Gdy ciągnie się za Tobą chmura intensywnego zapachu działa to dokładnie odwrotnie niż chciałbyś. Nie jesteś samochodową choinką… tak przypuszczam.
Dostosuj swój ubiór do miejsca, w którym się spotykacie, lub do którego zapraszasz. Odradziłbym jedynie wyjście do kina. Według mnie to najbardziej oklepany pomysł, pójście na totalną łatwiznę. Przygotowałem dla Was kilka propozycji stylizacji na spotkania w różnych miejscach:

Kolacja

Romantyczna kolacja, wino i dobra muzyka to świetne połączenie. Zapraszając partnerkę na wspólny, wieczorny posiłek marynarka jest obowiązkowym elementem Twojej stylizacji, dlatego też pojawia się w obu przygotowanych przeze mnie propozycjach. Dwie alternatywne wersje, lecz obie formalne. Postawiłem na eleganckie spodnie w kant, wizytowe półbuty i dobrze dobrane dodatki takie jak krawat, czy poszetka.

Prezentowane niżej rzeczy są podlinkowane. Kliknij na część garderoby, która Cię interesuje:


spacer

Randka wcale nie musi się odbywać „na siedząco”. Jeżeli pogoda dopisuje, to nie widzę przeszkód, aby wybrać się na długi spacer. Plusem takiego spotkania jest to, że podczas wspólnego spaceru będziecie mieli dużo większy komfort rozmowy, niż w głośnej ( i obleganej jeśli to jedno z „kobiecych świąt”) restauracji. Adekwatnie do panującej obecnie aury wybrałem dla Was dwa zestawienia, które na pewno się sprawdzą. Pierwszy set będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli temperatura nie będzie zbyt wysoka. Chociaż atmosfera może być gorąca, lepiej abyś nie dotykał kobiety lodowatymi dłońmi, stąd rękawiczki. Druga stylizacja trochę lżejsza, komin jest tu głównie elementem ozdobnym. Pamiętaj tylko, aby ściągnąć okulary, gdy będziesz patrzył kobiecie w oczy :)
Prezentowane niżej rzeczy są podlinkowane. Kliknij na część garderoby, która Cię interesuje:


aktywna randka

Wspólne bieganie to świetny pomysł! Jeżeli zarówno Ty, jak i Ona jesteście fanami zdrowego trybu życia, takie spędzanie czasu sprawi Wam podwójną radość. Przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na nastrój człowieka. Docierające do nas promienie słonecznie, a także wysiłek fizyczny wpływają na wydzielanie przez nasz organizm endorfin, czyli hormonu szczęścia!
Prezentowane niżej rzeczy są podlinkowane. Kliknij na część garderoby, która Cię interesuje:

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!