fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Pikowana kurtka

5/5 - (3 votes)

Kurtka to rodzaj krótkiej odzieży wierzchniej, która okrywa górną cześć ciała jej właściciela. Zazwyczaj sięga do pasa. Samo zaś słowo kurtka wywodzi się od łacińskiego słowa curtus oznaczającego „krótki”.
Pikowany model, który jest bohaterem dzisiejszego wpisu swoje powstanie zawdzięcza amerykańskiemu pułkownikowi. Stephen Guylas, który po przejściu na emeryturę osiadł na angielskiej wsi w hrabstwie Suffolk stworzył model mający sprawdzać się na polowania, jazdy konnej itp. Miał być wygodny i jednocześnie ciepły.
Chociaż czasami złośliwie nazywane są „kufajkami” prawidłowa nazwa to Husky, jak rasa psa -który de facto był towarzyszem pułkownika.pikowane kurtki meskie

Pikowana kurtka w skośne kwadraty, romby stała się bardzo popularnym modelem. Początkowo występowała głównie w stonowanych kolorach takich jak granat i czerń. Obecnie interpretowana bardziej modowo, niż funkcjonalnie pojawia się w kolorach ziemi, bordo czy nawet bardzo ciemnej pomarańczy i złotym.
Wiodącymi markami w produkcji tego modelu są Barbour, Husky ale także brandy mocno utożsamiane ze stylem preppy np. Tommy Hilfiger, Ralph Lauren. Jeśli chodzi o Polskę, to wybór oferuje nam Bytom i Vistula.
Adekwatnie do ilości producentów pojawia się liczba odsłon klasycznego modelu.
husky jacket

meska kurtka huskypikowana kurtka meska stylizacja

Jeżeli odobał Ci się wpis, kliknij:

PS: Co siądźcie o pikowanych kurtkach? A może już je macie? Dajcie znać w komentarzach!

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!