fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Nie chcesz stracić włosów? Uważaj na łupież!

3.8/5 - (5 votes)

Bez względu na wiek i tryb życia problem łupieżu może dotknąć także Ciebie, szczególnie teraz.

 

Włosy częścią wizerunku

Wpływ na to, jak nas postrzegają inni ma nie tylko ubiór, ale także zadbane dłonie, dobrze dobrany zapach, a przede wszystkim zdrowe i czyste włosy.  Doskonale wiem, jak ułożona fryzura potrafi poprawić samoocenę i dodać pewności siebie.  Łupież jest w stanie przeszkodzić w ważnych sytuacjach np. na randce, gdyż będzie powodował uczucie niepewności i dyskomfortu. Stres powodowany myśleniem, czy aby na pewno „nie widać” dolegliwości może zepsuć nawet najlepsze wystąpienie, czy wpłynąć na wynik rozmowy kwalifikacyjnej. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie 100% pewności siebie jest walka i ostatecznie zwycięstwo z łupieżem. 

 

Łupież

To choroba skóry, której objawem jest nadmierne złuszczanie się naskórka. Jest to dość powszechny problem, który pojawia się w różnych momentach życia bez względu na płeć i wiek. Razem z łupieżem pojawia się łojotok, co może doprowadzić nawet do łysienia.  Co jest przyczyną? Na pojawienie się łupieżu składają się trzy czynniki. Głównym jest specyficzny dla skóry głowy grzyb, Malassezia globosa, który żywi się sebum, drugim czynnikiem niezbędnym do pojawienia się białych płatków. Produktem jego przemiany materii jest kwas oleinowy. Indywidualne predyspozycje, będące trzecim czynnikiem, czyli wrażliwość na kwas i grzyba M. Globosa przekłada się na reakcję doprowadzającą do złuszczania się naskórka i łupieżu. Grzyby lubią ciepłe i wilgotne powietrze. Należy więc pamiętać o suszeniu włosów przed snem, gdyż w połączeniu z poduszką dającą ciepło, stworzymy warunki sprzyjające dla rozwoju M.Globosa.  Zimą, czy też jesienią powodem sprzyjającym pojawieniu się, lub nasileniu łupieżu może być czapka wykonana z niskiej jakości produktów. Nosząc je należy uważać, aby skóra głowy mogła oddychać, w przeciwnym razie zacznie się pocić. Objawy Najczęściej pojawia się łupież suchy, a głównym objawem są drobnopłatkowe złuszczenia. Pojawia się nieprzyjemne uczucie, które powoduje chęć pocierania i drapania. Innymi objawami jest także zaczerwienienien podrażnienie i suchość skóry.  Lekarz Łupież może być jedynie jednym z objawów innej, poważniejszej choroby skóry, dlatego w przypadku uciążliwego problemu warto jest skonsultować się z lekarzem. Nie warto bagatelizować problemów, których konsekwencje mogą być co najmniej przykre.

 

Leczenie i profilaktyka

Aby pozbyć się lub zapobiec powstawaniu łupieżu należy dbać o skórę głowy i regularnie używać szamponów oraz odżywek. Aby kuracja była skuteczna, muszą one zawierać składniki hamujące działanie grzyba. Walka z łupieżem jest długotrwała, a sama przypadłość lubi powracać. Dzieje się tak dlatego, że grzyb Malassezia globosa występuje u każdego człowieka, gdyż jest jednym z naturalnych elementów flory bakteryjnej naszego ciała. Cała trudność polega na tym, że w momencie przestania korzystania z szamponów przeciwłupieżowych- problem powróci.  Należy unikać każdego dodatkowego pobudzania skóry głowy, dlatego każde masowanie, czy drapanie skóry głowy działa na niekorzyść i może pobudzić gruczoły łojowe do pracy. T.Saweczko napisał podobny temat o walce z łupieżem, gdzie opisał także „ziołowe metody„.  

Szampony do walki z łupieżem

Znacie już linię Fresh And Clean? To seria między innymi trzech szamponów połączonych z odżywką do włosów. Szampon działa przeciwłupieżowo, a zawarta w nim odżywka dostarcza do skóry głowy jak i do włosów niezbędne witaminy i minerały. Formuła Pro Clean, zawarta w szamponach z odżywką 2 w 1 Head & Shoulders, zawiera optymalny poziom surfaktantów, które efektywnie usuwają sebum i inne zanieczyszczenia gromadzące się w ciągu dnia na włosach. Dodatkowo sprawia, że stają się one bardziej odporne na osadzanie się kurzu i brudu, dzięki czemu uczucie porannej czystości i świeżości trwa dłużej.

Head & Shoulders Classic Clean to uniwersalny szampon na każdy dzień, dla każdego. Hamuje działanie grzyba nawet do 72 godzin, zapewniając długotrwały komfort.
Apple Fresh – energetyzujący zapach uwalnia się już po otworzeniu butelki. Wersja szczególnie dla tych, którzy rano potrzebują dodatkowego impulsu aby się obudzić.
Menthol – najdłużej testowałem ten szampon, gdyż zainteresował mnie zawarty mentol. Bardzo lubię szampony, które dają uczucie chłodzenia i nadzwyczajnej świeżości.

head and shoulders szampony dla kazdego

head and shoulders konkurs

head and shoulders apple fresh

KONKURS #FreshAndClean

Słuchajcie, razem z Head&Shoulders przygotowaliśmy dla Was konkurs. Do wygrania:
3 nagrody główne: golarki chłodzące BRAUN CoolTec CT2cc + 3 szampony z odżywką 2 w 1 -Head & Shoulders Codzienna Pielęgnacja, Menthol, Apple Fresh !
10 nagród dodatkowych – zestaw 3 szamponów z odżywką 2 w 1: Head & Shoulders Codzienna Pielęgnacja, Menthol, Apple Fresh

Co należy zrobić?

Wrzuć na swojego instagrama fotkę przedstawiającą interpretację hasła: #FreshAndClean
w opisie zdjęcia dodajcie hasztag #FreshAndClean oraz #podlinski

Konkurs trwa do 5.10.2015

 

 

 

Wyniki konkursu:

 

Nagrody główne:

Nagrody dodatkowe:

 

Bardzo proszę o kontakt na adres: info.podlinski@gmail.com

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!