fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Okazje trzeba tworzyć – a nie biernie na nie czekać. Do akceptacjiOkazje trzeba tworzyć – a nie biernie na nie czekać

Zmieniło się moje postrzeganie czasu, szczególnie w aspekcie dzielenia się nim z innymi. Nie jestem pewny czy to kwestia tego, że się starzeję – czasu nie da się oszukać, 30 zbliża się coraz to większymi krokami – czy może to dobry wpływ ludzi, którymi się otaczam, a może to kwestia ostatnich przeżyć i lekcji od życia, które dostałem. Zaczynam rozumieć, że czas to najcenniejsza waluta i rzecz, jaką możemy dać drugiemu człowiekowi – stąd moje stwierdzenie i wezwanie, aby nie czekać na okazje, lecz samemu je tworzyć.

Z rodziną nie tylko na zdjęciach

W większości duże rodzinne spotkania odbywają się z powodu uroczystości np. ślubów, komunii, czy świąt. Spotykamy się by celebrować czyjeś sukcesy, gratulować nowej ścieżki życiowej, lub świętować narodziny nowego członka rodziny. Dwadzieścia siedem lat zajęło mi to, by wpaść na pomysł organizowania wspólnych, rodzinnych wyjazdów, których powodem nie byłoby jakieś większe wydarzenie – lecz zwykła chęć zrobienia czegoś wspólnie w większym gronie. Z jednej strony to bardzo wiele, z drugiej „lepiej późno, niż wcale”. Wysłałem więc po butelce łagodności do rodziny Niki i swojej, jako zaproszenie na wspólny wyjazd. Nie ukrywam, że wszyscy jesteśmy zabiegani, zapracowani z głowa pełną spraw do pozałatwiania, ale jesteśmy dobrym przykładem, że da się.

Dajmy sobie czas

Ubiegłej jesieni udaliśmy się do drewnianych domków w lesie, gdzie zbieraliśmy grzyby i długimi godzinami maszerowaliśmy bez celu. W tym roku wybór padł na wypad nad polskie morze, nad którym obie bacie – moja oraz Nikoli -dawno nie były. Miejsce, które wynalazła moja druga połowa było idealne, z przestrzenią do przyrządzenia wspólnego grila i strefą relaksu dla wszystkich.


Spontaniczność nadal w modzie

W każdym związku przychodzi taki czas, że pojawia się rutyna. Jako para z prawie dziesięcioletnim stażem myślę, możemy się na ten temat wypowiedzieć. Nic tak bardzo nie szkodzi, jak schematy i bierność. Naszym sekretem jest przede wszystkim szczerość i rozmowa o wszystkim oraz te drobne, spontaniczne rzeczy, które staramy się dostrzegać na co dzień. Chociażby wspólny spacer wyposażeni w piersiówkę, by nie zamarznąć na plaży podczas chłodnego wieczoru. Romantyczna randka nie tylko kolacja przy świecach, czy film w ciemnym kinie.
Na przełamanie lodów

Podbicie serca kobiety to dopiero początek, drugim etapem jest zyskanie akceptacji teściowej. W moim przypadku sporo musiałem się na początku nagimnastykować, aby udowodnić jak bardzo zależy mi na Jej córce – szczególnie, że już po niecałym miesiącu znajomości chciałem porwać Nikolę na swoją studniówkę. Bywały z mojej strony fuckupy, po których przez jakiś czas wolałem się nie pokazywać (serio :D), czy dyskusje, w których nie mogliśmy dojść do kompromisu. Jednak to wszystko to kropla w morzu, które wydaje mi się przepłynęliśmy. Wspólne spędzone piękne chwile, ale także te smutne umocniły naszą relację i w tym momencie jestem pewny, że mam w Niej przyjaciela. Teraz po kilku latach, myślę że mogę stwierdzić, żę udało mi się podbić serca ich obu – i z wzajemnością…

Na pojednanie

Ile razy zdarzało się Wam pokłócić z najlepszymi kumplami o sprawy błahe, które w ogóle nie powinny Was dzielić? Mężczyźni bardzo specyficznie podchodzą do tematu „godzenia się”. Czasem jest to kwestia czasu, który potrzebny jest do przemyślenia tematu, częściej cudzysłowowego dania sobie po gębie, przeważnie wypicia wódki by załagodzić sytuację i przypieczętować rozejm. Jestem zdania, że o przyjaźń trzeba walczyć, nawet jeśli jest się tą stroną która nie zawiniła.

Wyślij butelkę łagodności

Materiał powstał dzięki współpracy z marką Żołądkowa de Luxe. Jesteśmy pewni, że okazji do wspólnych spotkań jest więcej i chętnie poznamy Wasze pomysły.
Wyślij darmową butelkę komuś bliskiemu, lub znajomemu, którego już dawno nie widziałeś. Na przełamanie lodów, na zgodę, na nowe przygody… My dostarczymy ją bezpośrednio do rąk własnych. Napisz nam tylko dlaczego właśnie tej osobie mamy wysłać od Ciebie butelkę Żołądkowej de Luxe.
250 osób tygodniowo w zamian za propozycje najciekawszego powodu będzie mogło wysłać butelkę do wybranej przez siebie osoby. Akcja trwa do 5.08.

WYŚLIJ BUTELKĘ ŁAGODNOŚCI

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!