fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Najmodniejsza fryzura męska w 2022. Nowoczesny mullet

Najmodniejsza fryzura męska w 2022. Nowoczesny mullet
4/5 - (16 votes)

Nowy rok przynosi jak zwykle masę nowych pomysłów do świata mody, ale także życia codziennego. Niektóre z nich chociaż na pierwszy rzut oka mogą wydawać się czymś zupełnie nowym, w praktyce jednak moda i inspirację często zataczają koło i wracają po latach nieobecności. Może nie wszyscy, ale sporo z nas chce nadążać za trendami, ubierać się w to co modne i nosić najfajniejsze style układania włosów. Nic w tym dziwnego, gdyż człowiek dąży do akceptacji i przynależenia do jakiejś grupy.

 

Męska fryzura Mullet hitem w 2022

 

Kto by pomyślał, że fryzura z której wielokrotnie śmialiśmy się jako społeczeństwo stanie się teraz jedną z najbardziej pożądanych przez mężczyzn na całym świecie? Nazywana potocznie cięciem „na czeskiego piłkarza” raczej wywołuje pejoratywny uśmiech, niż uznanie, ale wszystko wskazuje na to, że w krótce się to zmieni… Nie raz już obserwowaliśmy, jak trendy które wytykane były palcem, uznawane przez lata za „modowe błędy” i porażki odwracały kota ogonem. Pamiętacie słynne skarpety i sandały, które po praz pierwszy pojawiły się na pokazie mody wielkiej włoskiej modowej marki? Zdziwieniom nie było końca, lecz szybko przeszliśmy z tym to porządku dziennego. Taką samą historię wróżę jeśli chodzi o męską fryzurę mullet. Jeszcze chwilę się pośmiejemy, lecz zaraz to co było żartem stanie się rzeczywistością – oraz trendem roku 2022.

modern mullet
modern mullet

 

Mullet wraca w odświeżonej wersji. Modern Mullet

 

Do tej pory mullet był fryzurą, która kojarzyła się z obciachowym „dywanem” stworzonym z włosów zapuszczonych z tyłu. Zazwyczaj długość tylnich włosów sięgała za ramie, natomiast góra fryzury była zazwyczaj grzywą, lub czymś w rodzaju quiffa. Charakterystyczną cechą była bardzo duża dysproporcja pomiędzy górą i tyłem ciecia. Jeśli chodzi o boki to w większości były one krótkie i wygolone, czasami widywane wersje z dłuższymi włosami o bokach zaczesywanymi w tył.

Nadchodzi nowy hit 2022 – modern mullet.

Osobiście bardzo przypomina mi on trochę inną fryzurę męską, która jest równie mało popularna. Mam na myśli ciecie w stylu mohawk. Generalnie nazewnictwo fryzur jest dosyć płynne i bardzo umowne. Osoboście dla mnie mullet to nie tylko fryzura a właściwie cały styl. Taką fryzurę możemy przygotować z włosów każdej długości, dlatego też mulleta możemy widywać w różnych odmianach. Niektóre z nich będą wyglądać dla Was znajomo i przypominać inne „klasyczne fryzury” z dołożonym tyłem.
Nie zdziwcie się widząc przedłużonego z tyłu french cropa, czy idąc w drugą stronę – pompadoura.

Jak więc wygląda nowoczesny mullet?

Ogólna koncepcja pozostaje bez zmian, czyli:
1. Tył fryzury pozostaje zapuszczony, jednak nie jest aż tak przesadnie długi.
2. Boki są krótko wygolone, zazwyczaj cieniowane w stylu skin fade.

modern mullet
modern mullet
mullet fryzura meska
Mullet-Haircut

 

Jak układać włosy w mullet

 

Teraz przedstawię Wam w kilku prostych krokach jak układać włosy w fryzurę męską mullet. Pamiętajcie jednak, że każdy z nas ma trochę inne włosy, kształt twarzy i aparycję. Finalny efekt zawsze minimalnie będzie się od siebie różnił, ale to chyba dobrze, prawda? :)

Krok 1.
Na suche, umyte włosy zastosuj prestyler, który sprawi, że fryzura będzie bardziej trwała a włosy bardziej podatne na układanie.
Jeśli chcesz wywołać skręt włosa, to polecam wypróbowanie prestyler z solą morską. Ułatwi on osiągnięcie kręconych włosów w surferskim stylu.

Krok 2.
Po nałożeniu prestylera podsusz włosy używając ciepłego – nie gorącego – powietrza. Gorące powietrze niszczy włosy, nawet pomimo zastosowanego ochronnego produktu jakim jest prestyler, lepiej korzystać z ciepłęgo a nie gorącego powietrza.

Krok 3.
Nałóż produkt do stylizacji i utrwalania na włosy. Do tej pory zazwyczaj nakładaliśmy go tylko na górę, ale w tym wypadku nie zapominajmy także o tyle! Jeśli chodzi o wybór produktu do stylizacji, to zależy to trochę od długości włosów oraz finalnego efektu, który chcemy osiągnąć.

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!