fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Modne fryzury polskich piłkarzy – reprezentacja euro 2016

modne fryzury polskich pilkarzy
4.1/5 - (57 votes)

Polskie Orły świetnie radzą sobie na boisku, co udowadniają nam każdym rozegranym meczem. Zdają sobie sprawę z tego, że są nieustannie fotografowani i nagrywani i chcą wyglądać dobrze. Oczywiście z Orłem każdemu do twarzy, ale zwróćmy uwagę na fryzury naszych polskich piłkarzy.


Modne fryzury polskich piłkarzy – reprezentacja euro 2016

Podczas meczu piłkarze pokonują dystans średnio kilkunastu kilometrów (no może poza bramkarzem), a w trakcie całej rozgrywki dochodzi do licznych fauli, zagrań głową, wślizgów i agresywnych walk o przejęcie piłki. Dlatego wydaje się wręcz oczywiste to, że najlepsze fryzury piłkarzy, to te najbardziej wygodne – czyli krótkie męskie fryzury. Drugą możliwością są włosy tak długie, że zawodnik może je swobodnie związać – ale w naszej drużynie żaden z piłkarzy nie zdecydował się na fryzurę samuraja, czy też man bun-a (męskiego koka). Zobaczcie jak układają włosy Orły.
PS: Korzystałem ze zdjęć zrobionych w indywidualnych sesjach (prawdopodobnie przed euro), więc niektóre fryzury podczas meczów mogą wyglądać inaczej :)


Robert Lewandowski - fryzura pilkarzy

Fryzury piłkarzy – Robert Lewandowski

Kapitan naszej drużyny ma włosy długości około 10 centymetrów, które moim zdaniem ułożone zostały przy pomocy silnej matującej pasty do włosów, oraz utrwalone lakierem. Góra zaczesana jest w prawo i w tył, a jeden z boków – lewy został podcięty trochę wyżej niż prawy. Wygląda to tak, jakby Robert chciał zostawić miejsce na przyszły przedziałek.


Wojciech Szczesny - fryzura pilkarzajpg

Fryzury piłkarzy – Wojciech Szczęsny

Fryzura Wojtka to elegancki, płaski zaczes w tył ułożony z włosów o długości powyżej 10 centymetrów. Tak jak w przypadku Roberta, widoczne jest oddzielenie włosów z lewej strony, jednak z tą różnicą, że Szczęsny lewy bok ma zdecydowanie dłuższy (około 2-3 centymetrów) niż prawy. Jego włosy nie świecą, więc do stylizacji prawdopodobnie używa pasty matującej. Bardzo podoba mi się to klasyczne ciecie. Myślę, że Wojtek ma jedną z najlepszych fryzur w naszej reprezentacji.


Lukasz Piszczek - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Łukasz Piszczek

Brawo Łukasz, moim zdaniem to najlepiej obcięty piłkarz naszego zespołu. Idealnie dobrana fryzura do kwadratowego kształtu twarzy. Krótkie boki nie poszerzają twarzy, a uniesiona i zaczesana w tył (wątpię, że używał okrągłej szczotki – ale polecam ją jeśli będziecie chcieli ułożyć tak swoje włosy) wydłuża twarz sprawiając, że z kwadratowej twarzy robi się owal. Fryzura na medal!


Kamil Glik - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Kamil Glik

Kamil bardzo dobrze poradził sobie z naturalnym uwarunkowaniem, czyli dość wysokim czołem. Elegancka i prosta fryzura, gdzie boki są krótkie (ok 0.1 -0.2 mm) a góra zaczesana w prawo. Widać także delikatny przedziałek z lewej strony, który sprawia, że fryzura nie jest nudna. Wszystko jest zrobione poprawnie!


Jakub Blaszczykowski - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Jakub Błaszczykowski

Fryzura Jakuba to przykład jednej z najprostszych i zarazem najwygodniejszych męskich fryzur. Wydaje mi się, że boki są cieniowane (od 0.1 do 0.3), a góra ułożona na prawo jest długości około 4 centymetrów. Grzywka ułożona jest w sposób malejawcy, tzn. jej wysokość zmniejsza się od prawej strony (gdzie jest najdłuższa – lub najbardziej uniesiona) do lewej gdzie jest krótka – lub zaczesana w tył. Jedyne do czego można się przyczepić, to kosmetyki używane do teksturowanie włosów. Wydaje mi się, ze Jakub korzysta z żelu do włosów, którego nadużywa i z włosów powstają „grube strąki”. Z drugie strony – fryzura musi być trwała, aby włosy nie przeszkadzały podczas meczu, ale żel jest najgorszym kosmetykiem. Wydaje mi się także, że w momencie gdy zawodnik się spoci (głowa) żel zacznie się zamieniać w „lepką papkę”.


Grzegorz Krychowiak - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Grzegorz Krychowiak

Krychowiak wygrywa z pozostałymi zawodnikami jeżeli chodzi o długość włosów. Zarówno włosy na górze jak i po bokach są dłuższe i zaczesane płasko w tył. Sama fryzura jest świetna (przynajmniej osobiście mi się podoba i obecnie noszę dość podobną – tylko bardziej uniesioną – moja fryzura) ale mam kilka wątpliwości. Przede wszystkim włosy wyglądają na tłuste – „wet hair” – co moim zdaniem nie wygląda zbyt estetycznie. Grzegorz chyba nadużywa wosku/brylantyny do włosów. Podczas oglądania sukcesów naszej reprezentacji zauważyłem także, że ta fryzura nie do końca sprawdza się na boisku. Krychowiak bardzo często miał rozciągający się przez całe czoło pofalowany strąk włosów, co wyglądało komicznie. Tak – na co dzień. Nie – na boisko.


Kamil Grosicki - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Kamil Grosicki

To co rzuca się na pierwszy rzut oka, to spore zakola i „wyspa” na środku. Wydaje mi się, że Kamil powinien powoli zacząć żegnać się z włosami i w pierwszej kolejności skrócić górę, aby zniwelować ten kontrast pomiędzy łysymi miejscami i tymi rejonami, które jeszcze się bronią. O ile na tym zdjęciu włosy są zaczesane do przodu, aby trochę zakryć łysienie – zdjęcia z meczów są bezlitosne. Widzę dwie możliwości, albo bardzo krótkie włosy (np. fryzura inspirowana Drake-m), albo może czas zacząć myśleć o przeszczepie włosów?


Arkadiusz Milik - fryzury pilkarzy

Fryzury piłkarzy – Arkadiusz Milik

Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że w moim odczuciu fryzura nie pasuje do kształtu twarzy Arka. Milik ma długą twarz, którą dodatkowo wydłuża tzw. „stójką” długości około 4-5 centymetrów. Kolejną sprawą jest to, że boki zostały przycięte zbyt wysoko co wydać szczególnie z prawej strony i powstaje trochę pędzel. Czoło Arka również nie należy do najmniejszych, więc na jego miejscu układałbym włosy „do przodu”. Obecne cięcie ułożone w ten sposób wyglądałoby u Milika moim zdaniem o niebo lepiej.
Obejrzałem jeszcze zdjęcia z ostatniego meczu i włosy zostały Arka podcięte – teraz wszystko jest świetnie!


Michal Pazdan - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Michał Pazdan

W KOŃCU COŚ DLA ŁYSYCH! Jeśli nie masz włosów – pogódź się z tym. Być może w przypadku profesora Pazdana sprawdziło się powiedzenie, że mądrej głowy włos się nie trzyma? :) Brawa dla Michała, że nie próbuje żadnych zaczesek i innych śmiesznych sposobów na maskowanie łysiny. Poza tym spora część kobiet mówi, że łysi są sexy! Spójrz tylko na Bruce Willisa! Może Michał powinien pożyczyć maszynkę Grosickiemu? :)


Lukasz Fabianski - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Łukasz Fabiański

W szeregach drużyny widać, trend na delikatny przedziałek, który także ma Fabiański. Dobrze wycieniowane boki w połączeniu z zaczesaną na lewy bok górą długości około 4 centymetrów. Całość prezentuje się znakomicie i Łukasz wchodzi do grona najbardziej wyczesanych polskich piłkarzy!


Bartosz Kapustka - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Bartosz Kapustka

Hairstyle Bartosza wydaje mi się, że oddaje jego charakter. Jest skromna i dobrze ułożona, ale jednak ciekawa. Prawa część fryzury jest widocznie krótsza i schodzi do środka, tworząc asymetrię z dłuższą (ok. 2-3 cm) górą. Kiedyś, bardzo dawno temu miałem podobną fryzurę, lecz z dużo większym kontrastem w długości włosów.


Slawomir Peszko - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Sławomir Peszko

Pomimo dość wysokiego czoła i delikatnych zakol Peszko dobrze sobie radzi jeśli chodzi o dobranie fryzury. Boki są obcięte najkrócej jak to możliwe i dość wysoko, co dobrze maskuje zakola, z kolei krótka góra ułożona jest do przodu, lub lekko w górę co skraca linię czoła. Fryzjer Sławka zrobił wszystko co da się zrobić, aby jego włosy wygadały dobrze.


Artur Jedrzejczyk - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Artur Jędrzejczyk

Wojskowa, bardzo męska fryzura – czyli wszystko krótko w stylu 1 – 2 – 3. Bardzo krótkie boki, trochę dłuższe cieniowane przejście i niewiele dłuższa góra. Braku wysublimowanej fryzury rekompensuje bardzo ciekawy i charakterny zarost. Całość gra ze sobą znakomicie, a do stylizacji nie potrzeba żadnych kosmetyków, ewentualnie delikatnie ułożyć je z włosem przy pomocy pasty.


Krzysztof Maczynski - fryzura pilkarza

Fryzury piłkarzy – Krzysztof Mączyński

Irokez plus zakola to niedobre połączenie. Chociaż boki są prawidłowo krótko i wysoko podgolone, to wszystko psuje sposób, w jaki Krzysztof układa górę. Kierując włosy do środka nadaje im trójkątnego kształtu, który niepotrzebnie uwydatnia niewielkie zakola. Wystarczyłoby, gdyby włosom nadać jakikolwiek inny kierunek używając czegokolwiek innego, niż żel. Powtarzam: jakikolwiek inny kierunek, tylko nie trójkątny irokez.

Podsumowując

Mamy bardzo zdolną i całkiem nieźle ostrzyżoną kadrę narodową. Wystarczy wprowadzić kilka drobnych poprawek i nasza drużyna odbierając puchar (nie widzę innej możliwości niż wygrana!) będzie wyglądała mistrzowsko.Mam nadzieję, że artykuł Ci się spodobał, bo na jego przygotowaniu spędziłem naprawdę sporo czasu.
Dlatego zachęcam Cię, abyś podzielił się nim ze znajomymi!

zdjęcie główne: źródło
źródło pozostałych zdjęć: Łączynaspiłka.pl

Zobacz wideo poradnik:
BADZ JAK JAMES BOND

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!