Facebook Instagram YouTube

Buty wizytówką każdego Gentlemana!

Buty wizytówką każdego Gentlemana!
Oceń wpis!

Pierwsze wrażenie robimy tylko raz, dlatego nasz wygląd zewnętrzny jest ogromnie ważny. To, jak odbiorą nas inni może decydować o przebiegu spotkania, rozmowy.
Przysłowie „jak Cie widzą, tak Cię piszą” nie jest wyssane z palca. W skład naszego wizerunku wchodzi wiele aspektów takich jak fryzura, zadbane dłonie, czy nasz outfit, ale wielkie znaczenie odgrywają buty i ich stan.


Zawsze byłem zwolennikiem jakości. Więcej nie znaczy lepiej, wręcz przeciwnie – mniej – ale najwyższej jakości – na lata ;)
Każdy Gentleman dba o swój wizerunek w oczach kobiet, ale i innych mężczyzn. Zadbany, pewny siebie facet na pewno lepiej sobie poradzi w większości sytuacji, w których występuje kontakt z drugą osobą, niż „fleja”. 


Na temat włosów pisałem już kilka razy,. Pokazałem już ponad 100 różnych zestawów na blogu, więc zakładam, że stylizacja już wybrana, czas na buty.

Warto zainwestować w porządne buty, najlepsze są te ręcznie wykonane, całkowicie ze skóry. Swoje słynne Yanko mam ze sklepu Patine. Taki zakup jest jednorazowo większy, ale z pewnością bardziej opłacalny. Dobre buty będziesz nosił latami.

Gdy już je kupisz, nie popełnij błędu i najpierw je zaimpregnuj. Uwierz mi, jeśli już zdecydowałeś się na porządne buty, nie oszczędzaj na środkach. Tak jak i skóra człowieka, tak i skórzane buty potrzebują nawilżenia i odpowiednich kosmetyków, preparatów. Dzięki nim utrzymasz obuwie w świetnej kondycji, a co za tym idzie znacząco zwiększysz ich żywotność! Polecam przejrzeć sklep multirenowacja, znajdziesz tam dosłownie wszystko, czego Ci potrzeba. 

Swój zestaw do renowacji mam własnie od nich. Składa się on z trzech rożnych szczotek,

 past, balsamów 

oraz prawideł.
Tutaj na chwilkę się zatrzymamy. Pierwsze pytanie: po co? To bardzo proste. Buty, gdy nie są używane, powinny odpoczywać – w prawidłach. Dzięki nim skóra w miejscach, które są najmocniej eksploatowane, czyli zgięcia – prostuje się i w trakcie suszenia nie ulega deformacjom. 


Najlepsze prawidła to prawidła cedrowe 2-częściowe, imitujące anatomię ludzkiej stopy. Dokładnie wypełniają przednią część cholewki i tył buta, nie deformując jego bryły oraz zapewniając utrzymanie naturalnego kształtu buta – zapobiegają kurczeniu i marszczeniu się skóry.

 

Najwyższej jakości prawidła wykonuje się z surowego cedrowego drewna. Prawidła z drewna impregnowanego, lub co gorsza lakierowanego, nie chłoną wilgoci z wnętrza buta pozwalając na deformacje skóry, rozwój bakterii i mikroorganizmów, co w efekcie może doprowadzić do wydzielania nieprzyjemnych zapachów z wnętrza obuwia, w skrajnych przypadkach do rozwoju pleśni czy grzybicy. Oczywiście przy odpowiedniej konserwacji wnętrza buta można tego uniknąć przy używaniu nawet plastikowych prawideł, ale wymaga to zaangażowania i stosowania odpowiednich środków chemicznych.
Wniosek? Po raz kolejny lepiej jest zainwestować w produkt wysokiej jakości.

Jeżeli już analizujemy temat drewna oraz jego zastosowania aby zachować odpowiedni kształt, zwrócę także Waszą uwagę na moją ulubioną część garderoby- marynarkę.

Idealnie dobrany rozmiar wieszaka pomoże utrzymać marynarce fason. Tradycyjne „zwykłe” wieszaki które mogą być np. za duże, zaczną rozpychać rękawy i psuć fason.  Moja ulubiona marynarka wisi na takim honorowym wieszaku, będę dążył, aby mieć same takie :)

Wieszaki marki HANGER PROJECT również do nabycia w sklepach
multirenowacja i patine

Wpis powstał w wyniku współpracy z markami Patine raz Multirenowacja

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!