Tworzenie i kultura piwa

W jeden z majowych weekendów na zaproszenie Książęcego razem z Tomaszami (wayoflifestyle, facetemjestem.pl) wybrałem się do Tychów, na Press Trip.
Jak się pewnie domyślacie (lub nie – ale mam nadzieję, że followujecie mnie na instagramie) ten wpis będzie dotyczył piwa.
Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem kiperem, ani specjalistą w tej dziedzinie. Będę się opierał na wiedzy zdobytej podczas zwiedzania Browaru, oraz posiłkował książką „Książęce- przepis na piwo” i dostępnymi źródłami.
Być może większość z Was już o tym wszystkim wie, ale pewnie są też tacy czytelnicy,którzy tak jak ja dopiero zaczynają poznawać bogaty smak świata piwa.
Pierwsze zdanie z wiki:
Piwo – najstarszy i najczęściej spożywany napój alkoholowy oraz trzeci po wodzie i herbacie najbardziej popularny napój na świecie. Brzmi imponująco, prawda? Sprawdźmy, dlaczego tak jest.
Krystalicznie czysta woda, chmiele goryczkowe i aromatyzowane, różne typy słodu
odpowiadające za barwę, drożdże piwowarskie. Wszystko ma wielkie znaczenie dla smaku piwa – jest ono tak dobre jak składniki, z których powstało.
Słód jest wysuszonym skiełkowanym ziarnem zbóż. Dzięki niemu możemy odkrywać pełną paletę piwnych barw i gęstą miękką pianę.
W takich kadziach odbywa się proces warzenia piwa
Nie lodowate, ale schłodzone do odpowiedniej temperatury smakuje najlepiej. W zależności od rodzaju ta temperatura zmienia się od 1 do kilku stopni.
zielone- chmielowe
brązowe – słodowe
żółte i czerwone – kojarzone z anyżem i owocami