fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Gotowanie z wyobraźnią

podlinski blog moda meska i lifestyle
Rate this post

Piwo i kuchnia, połączenie doskonałe. 

Gotowanie z wyobraźnią

Kilka dni temu uczestniczyłem w warsztatach Książęcego, które odbyły się w Warszawie, w studiu CookUp. Miejsce już mi znane, bo to w tym miejscu rok temu poznałem Tomaszów – Matusza (Way of lifestyle) oraz Saweczko (Facetem jestem).
Pierwsza część wydarzenia była prowadzona przez coacha, który miał pobudzić nasza wyobraźnię oraz zmysły. Zostaliśmy podzieleni na pięcioosobowe grupy, każdy z nas opisał siebie w kilku słowach i wybrał produkt – który go opisuje. Z tych produktów grupa musiała stworzyć wyimaginowane danie, a zadaniem pozostałych grup było odgadnięcie co to za przepis. Było przy tym dużo śmiechu, wymyślone dania były przeróżne, ale co ciekawe – wszystkie zostały odgadnięte.
Gdy już tylko wystarczająco dobrze pobudziliśmy swoje zmysły, odbył się krótki wykład sensoryczny, który pomógł zrozumieć i odkryć wszystkie aromaty zawarte w Książecym.
Kulminacyjnym momentem było przejście do przygotowanych stołów, gdzie wspólnie przygotowywaliśmy przystawki do piwa. Każda z propozycji, była dopasowana do innego smaku Książęcego. Na moim snapchacie pojawiało się mnóstwo filmików z tego eventu, co nawet zostało uwiecznione na jednym ze zdjęć poniżej. Powierzono mi najfajniejszą część – dostałem mały palnik i przypiekałem chleb – który był bazą naszej przystawki. Kolega po mojej prawej stronie był odpowiedzialny za przygotowanie pasty jajecznej, a Tomek Matusz zajął się bekonem. Gdy wszyscy skończyliśmy swoje części, przystawki zostały udekorowane i podane do degustacji. Równolegle pozostali uczestnicy przygotowywali inne dania. Przez cały czas towarzyszyły nam niesamowite zapachy. Na samą myśl o tym, ponownie robię się głodny :)

Podsumowując – Książęce świetnie pasuje do posiłków. Dzięki jego różnorodności do każdej potrawy (nawet deserów!) możemy podać dobre piwo, które będzie do tego pasować i wspólnie stworzy idealny posiłek. Mężczyzn często odstraszają długie i skompikowane przepisy, tymczasem jak się okazuje można w kuchni stworzyć coś prostego, smacznego,w dodatku z piwem w ręku. Cheers !

 

 

[columns ]
[column size=”1/2″]_AN_7639[/column]
[column size=”1/2″]_AN_7640[/column]
[/columns]

_AN_7569 _AN_7519 _AN_7515 _AN_7520 _AN_7544 _AN_7529 _AN_7705 _AN_7693 _AN_7721 _AN_7709 _AN_7720editpodlinski blog moda meska i lifestyle _AN_7501

 

Niebawem pojawi się wpis, w którym przedstawię Wam moją przekąskę do piwa inspirowaną Książęcym. 
Wystartuje też wtedy konkurs dla tych, którzy kochają gotowanie. 

 

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!