fbpx
 
Facebook Instagram YouTube

Długie włosy męskie. Plusy i minusy męskich fryzur na długie włosy.

dlugie meskie wlosy i fryzury
4.6/5 - (7 votes)

Coraz więcej facetów decyduje się na zapuszczanie włosów – i bardzo dobrze. Różnorodność w świecie męskich fryzur jest potrzebna, szczególnie że wybór nie jest aż tak szeroki jak w przypadku damskich fryzur. Jak wszystko w życiu, również noszenie długich włosów niesie ze sobą zarówno trochę plusów, jak i minusów. Bazując na własnym doświadczeniu przedstawię Wam moim zdaniem najważniejsze z nich, co być może rozwieje Wasze wątpliwości odnośnie tego, czy zapuszczać włosy, czy też nie.

długie włosy produkty zawierające sól morską dla mężczyzn

Długie włosy męskie, czy warto zapuszczać włosy?

Zacznijmy od najważniejszych zalet, które jako posiadacz dłuższych włosów zauważyłem. Zanim jednak przedstawię wszystkie plusy, dla tych którzy nie mogą doczekać się odpowiedzi – jednym słowem – warto. Z racji tego, że proces ten jest długi, polecam zacząć już zapuszczać włosy, jeśli wahacie się i szukacie pomysłu na coś nowego. No dobrze, przejdźmy zatem do konkretów:

Plusy noszenia długich włosów męskich

1. Wyjątkowy wygląd długich włosów u mężczyzny

Zapuszczanie włosów trwa przynajmniej rok czasu. Włosy rosną z prędkością około 1-3 cm miesięcznie, co sprawia, że nie każdy facet będzie w stanie wytrzymać tak długo bez wizyty u fryzjera. Jednocześnie zmniejsza to liczbę osób, które będą nosiły długie włosy sprawiając, że fryzura jest bardziej unikatowa. Gdy mijamy mężczyznę posiadającego długie włosy wiemy, że wymagało to poświecenia czasu.

2. Jedna długość, wiele fryzur męskich.

Prawda jest taka, że zapuszczając dłuższe włosy mamy kilka możliwości co z nimi później robić. Możemy nosić je związane w tak zwanego koka, czyli fryzurę man bun. Wycinając jedynie boki osiągniemy fryzurę wikinga, czy też samuraja o nazwie top knot. Długie włosy męskie możemy także podkręcić przy pomocy prestylerów z solą morską, dzięki czemu uzyskamy loki u chłopaka / faceta. Jest także możliwość ich wyprostowania, osiągając zupełnie inny wygląd włosów.

3. Oszczędność finansowa

Zadbany wygląd każdej fryzury wiąże się z regularnym odwiedzaniem barebra czy też fryzjera. Średnio mężczyźni odświeżają swoje fryzury raz w miesiącu. Panowie którzy wyjątkowo dbają o wygolone boki (tak zwany fade) pojawiają się nawet co 2/3 tygodnie w zaprzyjaźnionym barbershopie. Koszty strzyżenia zależne są od wielkości miasta i wahają się od 50 do 100 zł za dobre cięcie. Daje więc to nam sumarycznie kwotę oszczędności rzędu od 600 zł rocznie w wypadku małego miasta, do nawet 1600 zł w przypadku częstych wizyt w większej aglomeracji.

To jednak nie koniec cięcia kosztów. Noszenie długich włosów niemalże wyklucza ich stylizacje, co przekłada się na mniejsze wydatki na produkty do stylizacji włosów. Warto jednak w takiej sytuacji postawić na wysokiej jakości szampon do włosów męski.

4. Wygoda i uniwersalność

Jednym z największych plusów posiadania dłuższych włosów jest wygoda, jaką daje możliwość związania włosów. Nie ma potrzeby używania kosmetyków do włosów i ich stylizacji. Nie ma tego porannego układania włosów, jedynie kilka ruchów i włosy są związane i gotowe do wyjścia.

Długie włosy męskie – minusy

Razem z długimi włosami pojawiają się także pewne minusy, o których musicie wiedzieć. Wszystko ma swoje wady i zalety, lecz to już od Was zależy jak w ogólnym rozrachunku pojedziecie do tematu. Przedstawiam Wam zatem minusy, które zauważyłem posiadając przez ponad rok długie włosy.

1. Wypadające włosy

Kojarzycie te momenty, kiedy znajdujecie włosy swojej kobiety dosłownie w każdym miejscu? Ubierasz bokserki, Jej włosy. Ubierasz bluzę, Jej włosy. Wchodzisz do wanny i co widzisz? Tak, Jej włosy. Teraz sprawa się kumuluje i widzisz także swoje. Dziennie wypada nam około 100 włosów dziennie, lecz dopóki mamy krótkie włosy są one praktycznie niezauważalne. W momencie kiedy włosy osiągają znaczącą długość, zaczynamy je dostrzegać i znajdować w najróżniejszych miejscach. W takim przypadku do pielęgnacji przyda się odżywka do włosów dla mężczyzn.

2. Proces zapuszczania

Ten podpunkt w zasadzie jest jednocześnie wadą i zaletą. Proces zapuszczania włosów jest długotrwały, ponieważ zajmuje to około roku czasu. Podczas tych miesięcy włosy potrafią być niesforne, trudne do ułożenia, odstające i frustrujące. Powoduje to, że część facetów, która zdecydowała się zapuszczać włosy – zrezygnowała – co sprawia, że osób noszących długie włosy jest mniej, a fryzura bardziej unikatowa. Z drugiej strony jakby na to spojrzeć, każdy z tych etapów zapuszczania jest dosyć ciekawy, mamy inną fryzurę i można tymi włosami trochę się pobawić.

3. Pielęgnacja – mycie i suszenie długich włosów

Włosy – nie tylko te długie – wymagają pielęgnacji. Im większa jest długość włosów, tym więcej czasu i energii potrzeba do kompleksowego zadbania. Z mojego punktu widzenia chyba największym minusem jest jednak suszenie włosów. Zajmuje ono sporo czasu, szczególnie jeśli dajemy włosom wyschnąć samodzielnie (co pomaga np. w uzyskaniu loków). 

Łukasz Podliński

Witaj na moim blogu! Nazywam się Łukasz Podliński i jestem Twoim internetowym doradcą, stylistą. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych, przygotowanych specjalnie dla Ciebie treści. Główny kierunek to szeroko pojęta moda męska i budowanie wizerunku. Przeczytasz tu między innymi o tym jaki garnitur wybrać na studniówkę, jak dobierać odpowiednie spodnie i wreszcie rozwiąże Twój problem z wiązaniem krawata. Męskie fryzury to mój ulubiony temat, dlatego gdy wejdziesz w dział „włosy” będą już na Ciebie czekały poradniki jak układać włosy, oraz jak o nie dbać. Życzę Ci miłej lektury!